Неділя, 19.11.2017
«  Січень 2017  »

Головна » 2017 » Січень » 20 » 19 січня православні валківчани відсвяткували Хрещення Господнє
19 січня православні валківчани відсвяткували Хрещення Господнє

У Свято-Преображенському храмі м. Валки відбулося святкова служба. Після завершення богослужіння у храмі відбулося освячення води на міському ставку, яке провів настоятель Свято-Преображенського Храму м. Валки протоієрей отець Іоан.

Цього сонячного дня на валківському ставку зібралося чимало городян, ряди яких розтягнулися аж до автостанції. Віруючі вітали одне одного з Богоявленням, освячували воду та трав’яні обереги.  Біля величного льодового хреста пройшла служба та обряд освячення води, а згодом всі раділи рясним краплям хрещенської води, якою окропляв отець Іоан.

На cтавку з льоду вирубали ополонку для занурення та купання всіх бажаючих, спорудили дерев’яну драбину. Після купання людей очікували теплий автобус та вогнище, біля якого можна було погрітися.

Вирішення всіх цих організаційних питань взяли на себе працівники відділу «Благоустрою» Валківської міської ради на чолі з керівником С.М. Власенко З розчищенням територій від снігу допомогли ТОВ «Валкиагротехсервіс», директор (О.М. Діжиченко) Трактористи В.М. Коробка та Л.В. Стьоркін підготували майданчики як для перебування великої кількості людей, так і розміщення машин.

Проведення всіх заходів контролював міський голова  В.В. Скрипніченко.   А в день свята він вітав вілківчан та цікавився їх враженнями про підготовку до Водохреща.

Після закінчення обряду Водохрещення біля вогнища валківчан творчими номерами поздоровили учасники вокального колективу «Надвечір’я»  Валківського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Сподіваємось, що таке нововведення приживеться в валківській громаді і переросте в народні гуляння з катаннями на санках, чаєм та кашею, бо саме такі побажання  висловлювали люди, адже Хрещення господнє – завершальне свято новорічного циклу і одне з найулюбленіших у громаді. Ще довго лунали веселі пісні, приходили валківчани купатися, а хрещенський мороз надихав усіх добром і вірою у щасливий новий рік.

Переглядів: 54 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0