Вівторок, 12.12.2017
«  Січень 2017  »

Головна » 2017 » Січень » 25 » ОБЕРЕЖНО! СКАЗ!
ОБЕРЕЖНО! СКАЗ!

За інформацією Валківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, протягом 2016 року ускладнилася епізоотична ситуація щодо сказу на території Харківської області. В 2016 році було зареєстровано 117 випадків захворювання тварин на сказ, що на 51 випадок більше порівняно з 2015 роком. В результаті виявлених випадків сказу тварин на території Харківської області було оголошено 109 неблагополучних пунктів.

Сказ тварин було виявлено серед ВРХ – 1 випадок, ДРХ – 2 випадки, собак – 22 випадки, котів – 46 випадків, лисиць – 41 випадок, єнотовидної собаки – 3 випадки, куниці – 2 випадки, їжака – 1 випадок.

В нашому районі було зареєстровано також 1 випадок сказу лисиці впольованої на мисливських угіддях Минківської с/ради біля с. Кадигроби (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 02.12.2016р. № 001870 п.м.

Погіршенню епізоотичної ситуації по сказу серед диких тварин, зокрема лисиць, сприяють:

- збільшення чисельності червоної лисиці на території мисливських угідь Харківської області майже вдвічі;

- невиконання користувачами мисливських угідь щодо заходів направлених на зменшення численності дикої лисиці;

- утворення на території населених пунктів несанкціонованих сміттєзвалищ, які сприяють збільшенню диких тварин в населених пунктах, в результаті чого можливий контакт диких тварин з домашніми тваринами;

- відсутність коштів в державному бюджеті на проведення компанії по вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу з застосуванням пероральної антирабічної вакцини. Остання пероральна вакцинація диких тварин проводилась в 2014 році;

- відсутність надходження коштів в 2016 році з державного бюджету на закупівлю антирабічної вакцини для вакцинації домашніх тварин.

Антирабічна вакцина для щеплення тварин надійшла наприкінці грудня 2016 року в кількості 2,5 тис. доз при потребі для нашого району 11 тисяч.

На сьогоднішній день фахівцями ветеринарної медицини Валківської РДЛВМ та її структурними підрозділами з початку року щеплено 352 гол.собак та 251 гол.котів, і залишок вакцини складає 2400 доз вакцини.

У 2016 році було щеплено собак – 1564 голів, 1142 голови котів, 521 гол.ВРХ. Вакцинація проводилась з залишку вакцини 2015 року та вакциною придбаною за рахунок власників.

Було обстежено в зв’язку  з нанесенням укусів людям собак – 31 голова, котів – 16 голів, інших тварин – 1 голова, проведено засідань НПК – 2, надруковано  в газеті «Сільські новини» 2 статті.

Вакцинація собак та котів проводиться постійно, протягом року. Планові вакцинації проводяться фахівцями структурних підрозділів з квітня по листопад.

Про те, що проводиться вакцинація, заздалегідь повідомляється до сільської чи селищної ради, розміщуються оголошення по населених пунктах, де буде проводитись вакцинація вказується дата та місце проведення.

Згідно Закону України «Про ветеринарну медицину» у ст. 37 вказано, що юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов’язана з утриманням та обігом тварин, зобов’язані доставляти тварин у визначене місце або забезпечувати належні умови за місцем утримання тварин для проведення ветеринарного огляду, діагностичних, профілактично-лікувальних обробок, включаючи дослідження і щеплення. У разі необхідності забезпечувати надійну фіксацію тварин при проведенні маніпуляцій, транспортування (доставки) відібраних зразків тканини, крові та інших матеріалів для проведення відповідних досліджень.

Фахівці Валківської РДЛВМ, роблячи подвірні обходи щодо африканської чуми свиней, вакцинують собак та кішок проти сказу.

Хочеться звернутися до власників собак та котів, коли фахівці приходять до двору, то не нехтуйте цим, а зробити щеплення тваринам та вберегти своє життя та інших, адже краще запобігти захворюванню, чим потім мати проблеми. Захворювання на сказ не лікується. Якщо людині не надати  допомоги специфічної своєчасно після покусу скаженою твариною,  людина приречена на смерть. Та й виворотка проти сказу коштує немалі кошти, а друга причина: де її взяти своєчасно.

Деякі власники  тварин відмовляються від щеплення, мотивуючи це тим, що їхня тварина  знаходиться на прив’язі, а кішка ніде не ходить. Хочу нагадати, що сказом хворіють всі теплокровні тварини (миші,щури), які мешкають майже в усіх господарствах, приватних та є випадки і в квартирах. І кішечка, вийшовши на прогулянку на ваше подвір’я, може легко заразитися чи від миші, від щура, бродячої кішки чи собаки. Щоб уникнути всіх цих негараздів, кращий вихід вакцинація  проти сказу наявних тварин, своєчасне проведення дератизації підсобних приміщень, дезінсекція та дератизація. Уникати створення звалищ непотребу та несанкціонованих сміттєзвалищ.

Переглядів: 87 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0