Неділя, 20.08.2017
«  Квітень 2015  »

Головна » 2015 » Квітень » 22 » Реєстраційна служба Валківського районного управління юстиції Харківської області інформує:
Реєстраційна служба Валківського районного управління юстиції Харківської області інформує про внесення змін до законодавства щодо спрощення умов реєстрації бізнесу

05.04.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)».
Згідно з його положеннями, спрощується процедура відкриття і ведення господарської діяльності, скорочуються дозвільні і погоджувальні процедури, зменшується вплив державних органів на діяльність суб'єктів господарювання, підвищується рівень захисту прав інвесторів, удосконалюється механізм фінансування діяльності органів Державної реєстраційної служби.
Внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».
Відповідно до статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» за проведення державної реєстрації змін:
що вносяться до установчих документів юридичної особи, справляється адміністративний збір у розмірі 0,05 мінімальної заробітної плати (станом на 01.01.2015 – 60,90 грн.);
імені або місця проживання фізичної особи - підприємця справляється адміністративний збір у розмірі 0,02 мінімальної заробітної плати (станом на 01.01.2015 – 24,36 грн.).
За видачу дубліката оригіналу установчих документів та змін до них, засвідчених державним реєстратором, справляється адміністративний збір у розмірі 0,02 мінімальної заробітної плати (станом на 01.01.2015 – 24,36 грн.).
Документом, що підтверджує внесення адміністративного збору, є копія квитанції, виданої банком, копія платіжного доручення з відміткою банку, квитанція з платіжного термінала, квитанція (чек) з поштового відділення зв'язку.
Адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому подаються документи для проведення відповідної реєстраційної дії.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» у 2015 році мінімальна заробітна плату у місячному розмірі становитиме: з 1 січня – 1218 гривень, з 1 грудня – 1378 гривень.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними, за винятком реєстраційних номерів облікових карток платників податків, відомостей про відкриття та закриття рахунків, накладення та зняття арештів на рахунки та майно.
Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у формі:
  • відкритого доступу через офіційний веб-сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, до актуальних на момент запиту та на визначену дату відомостей Єдиного державного реєстру шляхом їх пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування;
  • витягу;
  • довідки;
  • виписки.
Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру, зміст виписки, витягу, довідки визначаються Міністерством юстиції України.
Бюро кредитних історій та банки на свій електронний запит отримують інформацію з Єдиного державного реєстру в електронному вигляді у форматі бази даних, витягу та/або в іншому форматі у режимі реального часу.
Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, суди, органи внутрішніх справ, органи прокуратури, органи Служби безпеки України та їх посадові особи безоплатно отримують відомості з Єдиного державного реєстру з метою здійснення ними повноважень, визначених законом, виключно в електронній формі через веб-сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, у порядку, визначеному Міністерством юстиції України.
Крім того, згідно з частиною п’ятою статті 20 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» за надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців справляється плата у такому розмірі:
  • 0,05 мінімальної заробітної плати - за надання витягу та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців в паперовій формі (станом на 01.01.2015 – 60,90 грн.);
  • 0,02 мінімальної заробітної плати - за надання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців в паперовій формі (станом на 01.01.2015 – 24,36 грн.);
  • 75 відсотків плати, встановленої цією частиною, - за надання витягу, довідки та виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців в електронній формі (станом на 01.01.2015: за надання витягу та довідки в електронній формі – 45,68 грн., за надання виписки в електронній формі – 18,27 грн.).
Плата за надання відомостей справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому подається запит про надання відповідних відомостей.
За надання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців за результатами проведення реєстраційної дії плата не справляється.
Звертаю Вашу увагу, що на веб-сайті Міністерства юстиції України (new.minjust.gov.ua) можна отримати витяг, довідку чи виписку із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців маючи лише інтернет, а також платіжну картку.

О.В.Шевченко, в.о.начальника реєстраційної служби Валківського районного управління юстиції Харківської області

Переглядів: 219 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0