Субота, 21.10.2017
«  Квітень 2015  »

Головна » 2015 » Квітень » 27 » Стан виконання місцевих бюджетів у 2014 році та реформа міжбюджетних відносин
Стан виконання місцевих бюджетів у 2014 році та реформа міжбюджетних відносин

У рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ) 23 квітня Харківське регіональне відділення АМУ провело фахову майстерню на тему: «Стан виконання місцевих бюджетів у 2014 році та реформа міжбюджетних відносин (модель зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування)». У заході взяли участь міські, селищні, сільські голови, начальники фінансових управлінь міських рад, спеціалісти з фінансових питань міських, селищних рад.
Виконавчий директор Харківського регіонального відділення В.Мирошник, відкриваючи засідання проінформував учасників про Звернення Правління Асоціація міст України до голови Верховної Ради України В.Гройсмана та народних депутатів України щодо законодавчих ініціатив про перерозподіл на користь обласних бюджетів частини акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що зараховується до бюджетів об’єднаних територіальних громад, міських, селищних, сільських бюджетів.
Модератор майстерні Л.Нохріна, доцент Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова, при обговоренні головної теми майтсрені велику увагу приділила аналізу статистики виконання доходів місцевих бюджетів у 2014 році та за січень - березень 2015 року. Модератор висловила переконання, що нове бюджетне законодавство розширює права місцевого самоврядування та надає бюджетну самостійність, а також розширює джерела наповнювання місцевих бюджетів. Прийняття змін до Бюджетного законодавства вже цього року дасть змогу забезпечити стале економічне зростання та виконати місцеві бюджети на 100%. Модератор майстерні підкреслила, що посадові особи мають приділяти більше уваги оптимізації кількості бюджетних програм, системності і послідовності реалізації державної політики у сфері бюджетного планування, та прозорості при використання бюджетних коштів.
Валківський міський голова В.Скрипніченко інформував учасників про досвід Республіки Польща щодо побудови міжбюджетних відносин та використання інструментів участі громадян в розподілі коштів на розвиток міст за підпусками поїздки в складі делегації до цієї країни в квітні поточного року.
Учасників майстерні зацікавив механізм формування бюджетів об’єднаних територіальних громад, який сприятиме створенню дійсно самодостатніх громад. Фахівці з міст Харківської області обмінялися досвідом з питань вирішення проблем фінансового забезпечення органів місцевого самоврядування, схвально сприйняли перші кроки держави в реформі міжбюджетних відносин та  високо оцінили теоретичну і практичну наповненість теми.
За результатами дискусії, учасники майстерні всиловилися за необхідність внесення змін до Бюджетного та Податкового Кодексу в частині:

- удосконалення механізму податку на нерухоме майно;

- розширення можливості обслуговування місцевих бюджетів в банківських установах за спецфондом без втрати права на отримання короткострокових позик з держбюджету;

- посилити відповідальність державних органів за несвоєчасну компенсацію  коштів в повному обсязі комунальним підприємствам за наданні послуги населенню.

Матеріали взято з офіційного сайту Асоціації міст України: http://www.auc.org.ua/

Переглядів: 97 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0