Неділя, 20.08.2017
ВАЛКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Архів записів
Корисні посилання
Погода у Валках


Валки
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Головна » 2014 » Лютий » 17 » Валківська МДФІ консультує:
21:50
Валківська МДФІ консультує:

Чи можливі встановлення та виплата доплати за суміщення професій (посад) працівникам підприємства?
    Статтею 105 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) України передбачено виплату доплати за суміщення професій (посад) без звільнення працівника від своєї основної роботи. Розміри цих доплат установлюються на умовах, передбачених колективним договором. Зазначеною статтею не передбачено обмежень прав підприємств з цього питання.
    Відповідно до ст. 15 Закону України «Про оплату праці» та ст. 97 КЗпП України госпрозрахунковим підприємствам, зокрема державному сектору економіки, надано право самостійно визначати в колективному договорі форми і системи оплати праці, види та розміри доплат, надбавок, премій тощо з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими угодами.
   Нормативні акти колишнього Союзу, що обмежували права підприємств з цих питань, втратили чинність.
   Отже, підприємства госпрозрахункової сфери самостійно вирішують питання покладання на працівників підприємства, зокрема керівників усіх рівнів та їхніх заступників, виконання водночас зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткового обсягу робіт та встановлення доплат за збільшення обсягу виконуваної роботи.
   При цьому варто зважати на таке, що це не стосується керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, оскільки умови та розміри їхньої оплати визначаються в контракті з дотриманням положень постанови Кабінету Міністрів України від і 19.05.99 № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності та об’єднань підприємств».
    Положення постанови Ради Міністрів СРСР «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» та Інструкції Держкомпраці, Мінфіну УРСР щодо застосування постанови Ради Міністрів СРСР від 04.12.81 № 1145 «Про порядок і умови суміщення професій» і зараз чинні в частині тих пунктів, які містять загальні норми і принципи цієї форми роботи працівників, а саме, визначення суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування і збільшення обсягу робіт, оскільки постановою Верховної Ради України від 12.09.91 № 1545-ХП «Про порядок тимчасової дії на території України деяких актів законодавства Союзу РСР» установлено, що до прийняття відповідних актів законодавства України на території Республіки застосовуються акти законодавства Союзу РСР з питань, не врегульованих законодавством України, за умови, що вони не суперечать Конституції і законам України.
   Зокрема, відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» керівники підприємств, установ і організацій мають право дозволяти за згодою із профспілковим комітетом робітникам, інженерно-технічним працівникам та іншим спеціалістам, службовцям і молодшому обслуговуючому персоналу суміщення професій (посад), а також виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників.
    Суміщення професій (посад), тобто виконання працівником водночас зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи з іншої професії (посади), і виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника водночас зі своєю основною роботою допускаються на одному підприємстві, в установі, організації за згоди працівника протягом визначеної законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно доцільно та не призводить до погіршення якості продукції, виконуваних робіт, обслуговування населення. Угода про суміщення професій (посад) може укладатися на встановлений термін або без зазначення терміну.
    При виконанні робіт із меншою кількістю персоналу встановлюються доплати в таких розмірах:
– за суміщення професій (посад), розширення зон обслуговування або збільшення обсягу виконаних робіт робітникам і молодшому обслуговуючому персоналу – до 50 % тарифної ставки (окладу) з основної роботи, а інженерно-технічним працівникам та іншим спеціалістам, а також всім категоріям працівників невиробничої сфери – до 30 % тарифної ставки (окладу) з основної роботи;
– за виконання працівниками водночас з основною своєю роботою обов’язків тимчасово відсутніх працівників (у випадку хвороби, відпустки, відрядження та з інших причин) – до 30 % тарифної ставки (окладу) з основної роботи.
   Конкретні розміри доплат встановлюють керівники підприємств, установ і організацій за згодою із профспілковим комітетом кожному працівнику залежно від складності, характеру, обсягу виконаних робіт та використання робочого часу.
   На встановлення доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників може бути використано не більш як 50 % тарифної ставки (окладу) відсутнього працівника, незалежно від кількості осіб, між якими розподіляються зазначені доплати.
    Варто додати, що постанова Ради Міністрів СРСР від 04.12.81 № 1145 не поширюється на керівників підприємств, установ, організацій, їхніх заступників, головних спеціалістів, керівників структурних підрозділів та їхніх заступників.
   Ця позиція підтверджена Державною фінансовою інспекцією України та наданим роз’ясненням Міністерства соціальної політики України від 15.01.2013 № 368/0/14-13/13.
  Начальник Валківської МДФІ Жулій І.М.
Переглядів: 327 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Краще переглядати за допомогою:
  
Валківська міська рада © 2017
Конструктор сайтів - uCoz