Неділя, 20.08.2017
«  Лютий 2014  »

Головна » 2014 » Лютий » 17 » Валківська МДФІ консультує:
Валківська МДФІ консультує:
Як здійснити закупівлю за кошти,
що надійшли додатково в кінці календарного року?
   Механізм здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти визначено Законом України «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закон).
   Згідно з п. 1 ст. 2 цей Закон застосовується до всіх замовників, а також під час усіх закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тис. грн (у будівництві – 300 тис. грн), а робіт – 1 млн грн, крім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, умови застосування якої встановлені розділом VIII-1 цього Закону, зокрема й на технічне обслуговування, іншу оплатну підтримку на майбутнє об’єкта закупівлі чи виплат, пов’язаних із використанням об’єктів права інтелектуальної власності.
   Водночас відповідно до п. 7 част. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України бюджетне зобов’язання – це будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування, розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими потрібно здійснити платежі протягом цього самого періоду або в майбутньому.
   Частиною 4 ст. 11 Закону передбачено, що комітет із конкурсних торгів планує проведення процедур закупівель.
   При цьому згідно з част. 1 ст. 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, зміни до нього надсилаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, річний план, кошторис (тимчасовий кошторис), фінансовий план (план асигнувань, план використання бюджетних (державних) коштів), зміни до них надсилаються Уповноваженому органу протягом п’яти робочих днів із дня їхнього затвердження.
   Так, у разі отримання замовником додаткових коштів на закупівлю товарів, робіт і послуг, які замовник об’єктивно не міг передбачити на початку року або на момент здійснення первинної закупівлі, здійснення закупівель за рахунок таких коштів можливе лише після внесення змін до річного плану, що передбачено част. 1 ст. 4 Закону.
   Отже, вибір процедури закупівлі замовником на додатково отримані кошти здійснюється виходячи з очікуваної вартості такої закупівлі в порядку, визначеному Законом, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тис.грн (у будівництві – 300 тис. грн), а робіт – 1 млн грн, оскільки додаткова закупівля є новим предметом договору про закупівлю.
   Отже, додаткова закупівля буде новим предметом закупівлі лише в разі, якщо її не могли об’єктивно передбачити на початку року та на момент здійснення первинної закупівлі. І цей факт повинен мати обґрунтоване та документальне підтвердження.
  Начальник Валківської МДФІ Жулій І.М.
Переглядів: 167 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0