Неділя, 25.06.2017
«  Квітень 2014  »

Головна » 2014 » Квітень » 24 » Валківська міжрайонна фінансова інспекція інформує
Валківська міжрайонна фінансова інспекція інформує

Відповідно до підпункту 1 пункту 12 Постанови Кабінету Міністрів України „Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету” від 01.03.2014 р. № 65 фахівцями Валківської міжрайонної державної інспекції протягом березня - травня 2014 р. проводяться контрольні заходи з перевірки достовірності обсягів кредиторської заборгованості розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету, що розташовані на території  Валківського, Зміївського, Коломацького та Нововодолазького районів Харківської області, з оплати товарів, робіт і послуг, на закупівлю яких поширюється дія Закону України “Про здійснення державних закупівель”, станом на 1 березня 2014 року.

Зазначені перевірки проводяться шляхом організації перевірок державних закупівель. Порядок проведення зазначених перевірок регламентовано постановою Кабінету міністрів України від 01.08.2013 № 631 «Про затвердження порядку проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами і внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» (далі – Порядок № 631).

Так, відповідно до абз. 2 п.4 Порядку №631 однією з підстав для організації перевірки державних закупівель є наявність доручення або рішення Кабінету Міністрів України щодо проведення перевірок державних закупівель, якщо відповідні питання не можуть бути перевірені під час планових виїзних ревізій.

Відповідно до п. 7 Порядку №631 повідомлення про проведення перевірки державних закупівель та зустрічної звірки не надсилається об’єкту контролю.

Зазначаємо, що під час перевірок державних закупівель органи державного фінансового контролю можуть вчиняти всі контрольні дії, які передбачені Порядком проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 №550, а саме:

• здійснювати контроль за дотриманням законодавства у сфері державних закупівель шляхом вивчення документів об’єкта контролю. У разі ведення документообігу з використанням електронних засобів зберігання та обробки інформації на вимогу посадової особи контролюючого органу керівник об’єкта контролю повинен забезпечити оформлення відповідних документів на паперовому носії у необхідній кількості примірників, а також у разі перевірки процедури електронного реверсивного аукціону - безперешкодний доступ до електронних документів;
  • ініціювати перед керівником об’єкту контролю та бути присутніми під час проведення інвентаризацій;
  • проводити обстеження та контрольні обміри закуплених (отриманих) об’єктом контролю товарно-матеріальних цінностей, робіт, послуг та проводити інші дій відповідно до повноважень контролюючого органу;
  • з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку об’єкта контролю проводити зустрічні звірки на підприємствах, в установах та організаціях;
  • одержувати від службових і матеріально відповідальних осіб об’єктів контролю письмові пояснення з питань, які виникають у ході проведення перевірки державних закупівель;
  • одержувати від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб - підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на контролюючий орган завдань.

Акт перевірки державних закупівель підписує керівник об’єкта контролю, голова комітету з конкурсних торгів, головний бухгалтер об’єкта контролю, а у разі їх відсутності - інші уповноважені на виконання їх функцій особи та посадова особа контролюючого органу.

Станом на 18.04.2014 проведено 46 контрольних заходів з перевірки достовірності обсягів кредиторської заборгованості.

Крім того, повідомляємо, що в Держфінінспекції в Харківській області та Валківській міжрайонній Держфінінспекції функціонує „телефон довіри”, за яким фіксуються повідомлення громадян (в тому числі анонімні) про неправомірні дії посадових осіб та порушення законодавства з фінансових питань на підприємствах, в установах  та організаціях, для врахування їх при плануванні та проведенні ревізій (перевірок).

Також, за „телефоном довіри” можна отримати роз’яснення щодо застосування чинного законодавства з фінансових питань збереження державного майна та ефективного використання бюджетних коштів.

Наразі номер „телефону довіри” Держфінінспекції в Харківській області – 057-700-96-19.

„Телефон довіри” Валківської міжрайонної Держфінінспекції – 5-29-08.

Крім того, в Держфінінспекції України (м. Київ) функціонує „телефон довіри” – 044-425-38-18, за яким можна повідомити аналогічну інформацію та отримати відповідні роз’яснення.

Заступник начальника  Валківської МДФІ                             Сілевко О.Д.

Переглядів: 234 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0