Неділя, 20.08.2017
«  Жовтень 2014  »

Головна » 2014 » Жовтень » 2 » Валківське районне управління юстиції інформує:
Подолання корупції в судовій системі
    Незважаючи на всі зусилля державної влади та громадських організацій, рівень корупції в Україні залишається неприйнятно високим. Це явище настільки поширене в українському суспільстві і має такі негативні соціальні, економічні та політичні наслідки, що вимагає з боку державної влади серйозного ставлення до визначення комплексу дій, спрямованих на його подолання. Так, Міністерство юстиції України на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 828-р «Про деякі заходи щодо сприяння утвердженню доброчесності в судовій системі» з 29 вересня по 03 жовтня 2014 року, напередодні Дня юриста проводить Всеукраїнський тиждень правових знань «Подолання корупції в судовій системі».
   Законом України «Про судоустрій та статус суддів» передбачено, що суддя зобов’язаний своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства, дотримуватись правил суддівської етики, додержуватись присяги судді, не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, в тому числі і таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання, виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, встановлених Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". З метою підвищення авторитету судової влади України та довіри громадян до судової гілки влади, відновлення законності і справедливості прийнято Закон України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».
    Ганебним явищем у судовій системі є випадки вимагання від громадян неправомірної вигоди. Відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» неправомірна вигода - це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
     Згідно із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», об'єднання громадян, їх члени або уповноважені представники, а також окремі громадяни в діяльності щодо запобігання, виявлення і протидії корупційним правопорушенням мають право повідомляти про виявлені факти вчинення корупційних правопорушень спеціально уповноваженим суб'єктам у сфері протидії корупції, іншим органам, зазначеним у статті 5 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, керівництву та колективу підприємства, установи чи організації, в яких були вчинені ці правопорушення, а також громадськості.
    Також, громадяни про можливі факти вчинення корупційних правопорушень у судовій системі мають право телефонувати на гарячу лінію Міністерства юстиції України: (044) 486-42-09, в ході здійснення якої не тільки повідомляти про подібні випадки, а й надавати пропозиції щодо проведення судової реформи і подолання корупції в судовій системі.
    Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської області
Переглядів: 122 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0