Середа, 28.06.2017
«  Квітень 2015  »

Головна » 2015 » Квітень » 22 » Валківське районне управління юстиції інформує:
МІН`ЮСТ ПРЕЗЕНТУВАВ РЕФОРМУ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ

16.04.2015 Мністерством юстиції України в Кабiнетi Мiнiстрiв Україи презентовано нову редакцію Закону України «Про виконавче провадження» і проект Закону України «Про державну виконавчу службу і приватних виконавців», які якісно реформують виконавчу службу.
На брифінгу в Будинку Уряду Перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова, зазначила, що законопроекти передбачають запровадження в Україні змішаної системи виконання судових рішень за участю приватних виконавців. У результаті реформи стягувач отримає вибір: звертатися до державного чи приватного виконавця судових рішень.Наталiя Севостьянова наголосила, що серед проблем, з якими стикаються державні судові виконавці у своїй роботі, є низька заробітна платна, відсутність мотивації, справедливого розподілу виконавчих проваджень серед державних виконавців, закритість процесу примусового виконання судових рішень. Також слід відзначити недосконале законодавче забезпечення діяльності цих органів, неефективну електронну взаємодію з іншими органами влади. За словами Натaлії Севостьянової змішана система виконання судових рішень за участю приватних виконавців створить здорову конкуренцію в цій сфері і, відповідно, дозволить вирiшити ряд проблем.
Заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр наголосив, що прийняття законопроектів дозволить створити змішану систему виконання судових рішень державними і приватними виконавцями, забезпечить реальне виконання рішень у розумні строки, запровадить ефективний механізм фінансування діяльності виконавчої служби та приватного виконавця. Разом з цим з’явиться мотивація роботи працівників виконаної служби, а  витрати бюджету на утримання органів державної виконавчої служби будуть зменшені, оскільки частину функцій заберуть на себе приватні виконавці. Крім того, зростуть доходи держбюджету за рахунок реалізації майна приватними виконавцями на електронних торгах в СЕТАМ та завдяки збільшенню надходжень від виконавчого збору.
За словами Сергія Шкляра, іспити у кандидатів в приватні виконавці прийматиме кваліфікаційна дисциплінарна комісія, яку планують створити у поточному році, у цьому ж році планується запуск видачі свідоцтв і сам інститут приватних виконавців.
За його словами приватним виконавцем може бути особа, яка має два роки юридичного стажу, або особа,яка має рік стажу роботи державним виконавцем, нотаріусом, адвокатом, арбітражним керуючим. Кандидати в приватні виконавці пройдуть відповідне навчання і стажування.Також передбачено страхування відповідальності приватного виконавця та його обов’язкове членство в Національній палаті приватних виконавців. Законопроектами прописані вимоги до приміщень приватних виконавців, засобів зв’язку, зберігання документів та ін, також передбачено створення відкритого реєстру боржників, куди будуть мати доступ працівники державних установ, правоохоронних органів, фінансових установ, державні, приватні виконавці і особи, щодо яких порушені провадження. Внесення в цей реєстр боржників відбуватиметься автоматично після відкриття виконавчого провадження.
Між тим, на першому етапі реформи, держава встановлює обмеження за окремими категоріями проваджень. Поки що виключно за державними спеціалістами залишаться судові справи, в яких боржником є держава, державні органи влади та самоврядування, підприємства та установи, в яких держава володіє щонайменше 25% акцій. Також лише державні виконавці працюватимуть з судовими рішеннями, в яких стягувачем є держава. Не дозволять приватним виконавцям на першому етапі займатися відчуженням державного чи комунального майна, а також вселяти та виселяти громадян.
За словами заступника Міністра Cергія Шкляра, процес прийняття виконавчих документів до виконання теж буде спрощено.

Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської області

Переглядів: 156 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0