Неділя, 19.11.2017
«  Липень 2015  »

Головна » 2015 » Липень » 1 » Валківське районне управління юстиції інформує:

МІНІСТЕРСТВОМ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ У РАМКАХ
РЕФОРМУВАННЯ РОЗПОЧАТО ПРОЦЕС СПРОЩЕННЯ ФОРМ,
ЯКІ ПОДАЮТЬСЯ ДО РЕЄСТРАЦІЙНИХ СЛУЖБ

26.06.2015 в ході прес-конференції перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова та директор Департаменту державної реєстрації Мін’юсту Сергій Бенедисюк повідомили, що задля покращення бізнес-клімату в Україні Міністерство юстиції розпочало процес спрощення форм, які подаються бізнесом та громадянами до реєстраційних служб.
За словами Наталії Севостьянової, першою ластівкою змін стане Реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців – так звана Форма 4.
Наталія Севостьянова зазначила, що Форма 4 – це величезний документ на 10 сторінок, який був дуже складним для заповнення. Щоразу, якщо вам потрібно було внести хоча б одну якусь зміну, наприклад, юридична особа змінила місце перебування, все одно треба було подавати заново всю цю форму. Ми спростили процедуру по формі 4. Якщо у вас змінився один пункт, для прикладу треба внести бенефіціарів, ви заповнюєте лише 1 сторінку, де вказуєте, які саме зміни хочете зробити. Вся інша інформація вже є в реєстрі і її не потрібно по кілька разів оновлювати й заповнювати.
Вона також повідомила, що спрощення внесення змін за Формою 4 – це лише перший крок. У подальшому буде презентовано всі форми, які будуть скорочені до такого простого зразка.
Директор Департаменту державної реєстрації Мін’юсту Сергій Бенедисюк зазначив, що основною метою спрощення є забезпечення доступності форм для кінцевого споживача. Ми прибираємо архаїзми, ми зменшуємо кількість сторінок, ми об’єднуємо деякі графи форм, щоб особи, які звертаються до органів державної реєстрації, могли максимально комфортно і ефективно надати реєстраторам відповідну інформацію.
Крім того, нововведення дасть можливість розвантажити реєстраторів за рахунок обробки меншої кількості паперів та збільшення кількості документів, які надходять до реєстраційних служб поштою.
В ході прес-конференції Сергій Бенедисюк зазначив, раніше люди майже не користувалися можливістю надіслати заповнену форму зі змінами поштою через те, що кожна сторінка такої форми мала бути завірена у нотаріуса. А це чималі кошти. Нині, коли для змін треба надіслати лише одну сторінку, ця сума буде значно меншою, тож ми очікуємо зростання кількості тих, хто надсилатиме дані через пошту. Скорочення кількості сторінок і уніфікація форм, які заповнюються, допоможе не лише споживачам послуг, а й державним реєстраторам. Скоротиться час, який держреєстратор витрачає на обробку форм і на їх сканування. Це, знову ж, позитивно відобразиться на споживачах, адже реєстратор зможе за день приймати більше клієнтів.
Він також повідомив, що спрощення форм, які подаються до реєстраційних служб, є проміжним етапом реформування системи. У подальшому буде запроваджено систему електронного подання відповідних документів.

Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської області

Переглядів: 193 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0