Субота, 21.10.2017
«  Листопад 2015  »

Головна » 2015 » Листопад » 17 » Валківське районне управління юстиції інформує:

Мін'юст вводить новий сервіс - електронний апостиль

Постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2015 року №890 "Деякі питання забезпечення запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля” затверджено Порядок ведення Електронного реєстру апостилів.
Документ регулює порядок ведення Реєстру і внесення до нього даних про апостилі, проставлених в Україні на документах, які видаються органами юстиції та судами, а також на документах, які оформлюються нотаріусами України, та на всіх інших видах документів(далі - офіційні документи), які призначені для використання на території інших держав.
Держателем Реєстру є Міністерство юстиції України.
Апостиль на офіційних документах проставляється та заповнюється за допомогою програмних засобів Реєстру у формі електронного документа відповідно до зразка, встановленого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів.Електронний документ містить візуальне зображення зразка підпису (відцифрований підпис) уповноваженої особи, відповідальної за проставлення апостиля, та скріплюється електронним цифровим підписом такої особи згідно з вимогами законодавства про електронний цифровий підпис.
Реєстрація відомостей про проставлення апостиля здійснюється шляхом внесення запису в Реєстр уповноваженим органом. В Реєстр вносяться відомості про апостиль, проставлені після його запровадження.
Заяву про проставлення апостиля може подавати будь - яка особа за умови пред’явлення оригіналу документа, що посвідчує особу. До заяви додається оригінал документа, на якому необхідно проставити апостиль, документ про оплату послуги про проставлення апостиля або документ, підтверджуючий право на звільнення від оплати, або його завірена в установленому порядку копія.
Внесення до Реєстру запису про апостиль здійснюється в разі відсутності підстав для відмови в проставленні апостиля і підтверджується надписом «Внесено до Електронного реєстру апостилів:адреса Інтернет - ресурсу)».
Будь - яка особа має право на доступ до відомостей Реєстру про апостиль безоплатно через веб- сайт, який ведеться адміністратором Реєстру.
Пошук в Реєстрі відомостей про апостиль здійснюється по його реєстраційному номеру та даті видачі.
За результатами пошуку в Реєстрі інформація надається у формі зображення проставленого апостиля.
Інформацію з Реєстру на основі письмового запиту отримують суди (судді), органи досудового розслідування, органи ДФС та інші органи державної влади, якщо запит зроблено в зв’язку з виконанням ними повноважень.
Інформація надається уповноваженим органом у вигляді інформаційної довідки, що містить унікальний номер довідки, дату та час її формування, відомості про заявника, який звернувся за наданням довідки, відомості, за якими здійснювався пошук інформації в Реєстрі, відомості запису про апостиль, протягом п’яти робочих днів з дня надходження запиту.
Інформація надається уповноваженим органом у вигляді інформаційної довідки, яка містить унікальний номер довідки, дату та час її формування, відомості про заявника, який звернувся за наданням довідки, відомості за якими здійснюється пошук інформації в Реєстрі, відомості запису в апостилі, на протязі 5 робочих днів з дня надходження запиту.

Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської області

Переглядів: 145 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0