Вівторок, 22.08.2017
«  Вересень 2016  »

Головна » 2016 » Вересень » 15 » Валківський районний відділ державної виконавчої служби ГТУЮ у Харківській області інформує

В Україні запроваджується інститут приватних виконавців.

Міністерство юстиції України спільно з громадськістю та експертами підготувало законопроекти, які дадуть можливість докорінно реформувати систему примусового виконання рішень судів та забезпечити запровадження в Україні інституту приватних підприємців.

Ідеться про нову редакцію Закону України «Про виконавче провадження» і про проект Закону України «Про державну виконавчу службу і приватних виконавців».

Законопроекти передбачають запровадження в Україні змішаної системи виконання судових рішень за участю приватних підприємців. У результаті  реформи стягувач отримає вибір: звертатися до державного чи приватного виконавця судових рішень. Отже, змішана система виконання судових рішень за участю приватних виконавців створить здорову конкуренцію у цій сфері.

Разом із цим з*явиться мотивація роботи працівників виконавчої служби, а витрати бюджету на утримання органів державної виконавчої служби будуть зменшені, оскільки частину функцій переберуть на себе приватні виконавці.

Приватним виконавцем може стати будь-яка особа, яка має 2 роки юридичного стажу, пройшла профільне навчання, або особа, яка має 1 рік стажу роботи державним виконавцем, нотаріусом, адвокатом чи арбітражним керуючим і пройшла необхідне навчання. Іспити в кандидатів прийматиме кваліфікаційна дисциплінарна комісія.

Між тим на першому етапі реформи держава встановлює обмеження за окремими категоріями проваджень. Поки що виключно за державними спеціалістами залишаться судові справи, у яких боржником є держава, державні органи влади чи самоврядування, підприємства та установи, в яких держава володіє щонайменше 25% акцій.  Також лише державні виконавці працюватимуть із судовими рішеннями, в яких стягувачем є держава. Не дозволять приватним виконавцям на першому етапі займатися відчуженням державного чи комунального майна, а також вселяти чи виселяти громадян.

Також передбачено створення відкритого реєстру боржників, куди будуть мати доступ працівники державних установ, правоохоронних органів, фінансових установ, державні, приватні виконавці і особи, щодо яких  порушені провадження. Внесення у цей реєстр боржників відбуватиметься автоматично, після відкриття виконавчого провадження.

Ст.держ.виконавець Валківського районного

відділу державної виконавчої служби

Головного територіального управління

юстиції у Харківській області                                                  В.В. Чернецька