Неділя, 19.11.2017
«  Травень 2016  »

Головна » 2016 » Травень » 10 » Відділ державної виконавчої служби Валківського районного управління юстиції Харківської області інформує:

Стягнення заборгованості за комунальні послуги

На державну виконавчу службу законом покладено, своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання вироків, рішень, постанов, ухвал, які виносяться ім’ям України. Служба безпосередньо займається стягненням заборгованості по заробітній платі, аліментних платежів, платежів з населення, підприємств, установ та організацій за спожиті житлово-комунальні послуги та інших платежів.

Ця стаття присвячена саме стягненню платежів з населення за спожиті житлово-комунальні послуги.

На сьогоднішній день проблемним залишається питання низького рівня сплати платежів даної категорії.

Велика кількість громадян, які мають відповідні борги або борги мають їх знайомі та родичі, мають хибну думку, без будь-якого обґрунтування, що з часом борги зникнуть і вживати дії з метою їх сплати є необов’язковою справою. Скоріше за все така думка виникає у громадян, які не знайомі з порядком стягнення таких боргів відповідно до чинного законодавства та безпосередньо Закону України «Про виконавче провадження».

Для виконання рішень суду про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, що набули чинності, державні виконавці застосовують заходи примусового стягнення. Такими є звернення стягнення на майно боржника (опис і арешт майна), а також стягнення із доходів, зарплати, пенсії.

Державний виконавець, відповідно до чинного законодавства, здійснює дії, направлені на виявлення майна боржника і звернення стягнення на виявлене майно. Так, державний виконавець накладає арешт на грошові кошти боржників, які знаходяться на банківських рахунках, звертає стягнення на інше рухоме і нерухоме майно боржника, організовує опис і арешт майна боржника, його збереження, вилучення, оцінку і передачу на реалізацію спеціалізованим організаціям, які займаються реалізацією арештованого державним виконавцем майна.

Усі вищезазначені заходи застосовуються до боржника, якщо він ігнорує добровільне виконання рішення суду. Але в цьому випадку, боржник платить ще приблизно 30% понад реальної заборгованості На нього покладаються обов’язок сплати виконавчого збору, витрати на організацію і проведення виконавчих дій.

Примусовий процес стягнення комунальних платежів, а саме: виїзди за місцем проживання боржника працівників державної виконавчої служби за участю представників житлово-комунального господарства, працівників внутрішніх справ, з метою опису майна та подальшого його вилучення, часто супроводжуються сварками. Ініціаторами сварок є особи, що допустили заборгованість, і як правило результатом сварок є невиправдане спричинення малолітнім дітям психічних травм, при наявності проживання разом з боржниками їхніх батьків, нерідко доводиться стареньким викликати медиків для надання їм медичної допомоги.

Такі обставини, вносять дискомфорт у сімейні відносини, руйнують сімейні плани на відпочинок, придбання майна та інше.

З метою збереження коштів та недопущення ситуацій, через які людина залишається без майна, яке їй потрібне для повноцінного життя, не потрібно зволікати та гайнувати такий швидкоминучий час. Потрібно вирішити усі свої питання у відділі державної виконавчої служби у добровільному порядку.

Якщо громадяни не мають можливості своєчасно оплачувати житлово-комунальні послуги, законодавство передбачає декілька варіантів вирішення цієї проблеми. Наприклад, це надання громадянам субсидій для відшкодування вказаних витрат, а також реструктуризація заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Також Законом України «Про виконавче провадження» передбачено, що за наявності обставин, які ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, з заявою про відстрочку або розстрочку його виконання.

З усього вищезазначеного можна зробити висновок, що найбільшим ворогом людини, яка отримала статус боржника, є її бездіяльність.

Сподіваємося, що дана інформація буде корисною і споживачі комунальних послуг не будуть допускати бездіяльності у даному питанні, а навпаки вирішать свої проблеми у найкоротші строки.

Ст.державний виконавець відділу державної виконавчої служби Валківського районного управління юстиції Харківської області
Чернецька В.В.

Переглядів: 119 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0