Середа, 13.12.2017
«  Серпень 2015  »

Головна » 2015 » Серпень » 7 » Виконавчий комітет міської ради інформує:
Виконавчий комітет міської ради інформує:

На прохання Валківського РЕМ, із  метою недопущення нещасних випадків та пожеж, запобігання пошкодження електричних мереж (повітряних, кабельних ліній, підстанцій) та виходу з роботи електрообладнання, виконавчий комітет Валківської міської ради повідомляє про необхідність суворого дотримання Правил охорони електричних мереж.

Правилами  охорони електричних мереж

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• залазити на дахи будинків та будівель, що знаходяться поблизу електропроводів;
  • торкатися та підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, на трансформаторні підстанції, розподільчі пункти, електричні шафи, демонтувати їх елементи, відкривати двері і люки підстанцій, розподільчих пунктів та проникати до них;
  • вставляти в вентиляційні отвори електричних підстанцій сторонні предмети;
  • кидати різні предмети (провід, палка тощо ) на проводи повітряних ліній;
  • стріляти в ізолятори повітряних ліній електропередач та обладнання підстанцій;
  • піднімати високі шести, вудилища і ін. предмети, проходячи або пропливаючи на човнах під проводами ПЛ;
  • знаходитись під опорами, проводами, поблизу ПЛ під час грози;
  • виконувати самовільне переключення електричних апаратів і підключення до електричних мереж;
  • будувати житло (будинки, гаражі, сараї та др.), громадські та дачні будинки в охоронній зоні електричних мереж;
  • поливати поля дощовими установками в охоронній зоні електричних мереж;
  • копати ями, канави в охоронних зонах ліній електропередачі;
  • організовувати будь-які звалища, складувати добрива, солому, дрова, інші горючі матеріали в охоронній зоні електричних мереж;
  • розпалювати вогнища, насаджувати дерева та інші багаторічні насадження в охоронній зоні електричних мереж;
  • облаштовувати спортивні майданчики, ринки в охоронній зоні електричних мереж;
  • залишати під проводами в охоронній зоні ліній електропередач автомашини, трактори, комбайни та інші самохідні машини, розташовувати сховища паливо-мастильних матеріалів, а також допускати удари по опорах машинами, причепами та іншими механізмами;
  • наближати вантажі і механізми до проводів на відстань менше ніж 3 м по вертикалі;
  • розташовувати польові стани, загони для худоби, встановлювати дротяні загородження в охоронній зоні електричних мереж;
  • прокладати відкриті металеві трубопроводи під проводами;
  • проводити вирубку дерев в охоронній зоні повітряних ліній і трансформаторних підстанцій без погодження з РЕМ.

З метою забезпечення охорони врожаю, недопущення пожеж хлібних масивів необхідно виконувати прокоси вздовж трас ПЛ, проводити очищення охоронних зон ліній електропередачі від скирт та матеріалів з підвищеною пожежною небезпекою, не допускати випалювання стерні, сухостою, побутових відходів та інших горючих матеріалів в охоронних зонах ПЛ та трансформаторних підстанцій. Збір врожаю в першу чергу виконувати вздовж ліній електропередач з наступною оранкою зібраної смуги шириною 20 м.

Охоронна зона електричних мереж встановлюється: вздовж повітряних ліній електропередач на відстані від крайніх дротів по обидва боки напругою: до 1кВ - 2м, до 20кВ — 10м, 35кВ -15м, 110кВ — 20м, по периметру трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів — на відстань 3 м від загорожі чи споруд; вздовж підземних кабельних ліній по обидва боки від крайніх кабелів — на відстані 1м.

НАГОЛОШУЄМО!

При виявленні обірваного або провислого проводу повітряної лінії електропередачі небезпечним є наближення до нього ближче, ніж на 8 м. У такому разі необхідно організувати охорону обірваного або провислого проводу, припинити пішохідний і транспортний рух поблизу місця обриву та негайно повідомити про це до Валківського РЕМ АК “Харківобленерго” за телефоном 0 (5753) 5-15-94.

За умови дотримання Правил охорони електричних мереж можна забезпечити зберігання енергооб’єктів та безперебійне енергопостачання споживачів, а також уникнути випадків електротравматизму та пожеж.

Виконавчий комітет міської ради

Переглядів: 149 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0