Понеділок, 23.10.2017
«  Березень 2017  »

Головна » 2017 » Березень » 30 » Засідання Харківської регіональної платформи «Новації в охороні здоров'я. Підходи до фінансування медичних послуг»

29 березня Валківський міський голова Валерій Скрипніченко брав участь у засіданні Харківської регіональної платформи на тему: «Новації в охороні здоров'я. Підходи до фінансування медичних послуг». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

У засіданні взяли участь міські та селищні голови, керівники об’єднаних територіальних громад, народний депутат України Анатолій Денисенко, Голова Харківського РВ АМУ, міський голова Харкова Геннадій Кернес, начальник Управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Галина Сіроштан, голови постійних депутатських комісій Харківської міської та обласної рад, головні лікарі комунальних закладів охорони здоров’я, виконавчий директор Харківського РВ АМУ Віктор Мирошник, консультанти проекту ПУЛЬС.

В зв’язку з тим, що по Харківській області Кабінет міністрів України не затвердив госпітальні округи та з метою ґрунтовного врахування всіх особливостей регіону, в області створена робоча група з формування госпітальних округів в Харківській області, яка з 3 квітня 2017 року розпочне роботу. До робочої групи залучені депутати, науковці, представники територіальних громад та фахівці.

Народний депутат Анатолій Денисенко зазначив, що запропонований у Концепції розподіл повноважень між державою та місцевим самоврядуванням не дає чіткої відповіді на питання – громада відповідає лише за утримання чи й за оснащення закладів медичним устаткуванням і необхідним приладдям для забезпечення роботи лікарів. За його словами, проекти законодавчих та нормативних актів, розроблені Міністерством охорони здоров’я, потребують доопрацювання і сьогодні не можуть бути внесені на розгляд Верховної Ради.

Учасники також звернули увагу на проблеми: що буде з лікарнями, які не будуть відповідати вимогам, які має розробити МОЗ, до лікарень І та ІІ рівня, чи отримають вони державне замовлення на лікування громадян в рамках гарантованого мінімуму медичних послуг. Розбудова мережі сучасних багатопрофільних лікарень ІІ рівня потребуватиме значних фінансових вкладень. Тому виникає питання чи будуть цільові державні програми фінансової підтримки цього процесу.

Ще одна проблема – неготовність закладів охорони здоров’я, особливо в невеликих громадах та сільській місцевості, через відсутність комп’ютерного обладнання, відповідного програмного забезпечення до впровадження єдиної електронної системи обміну інформацією. Адже без цього неможливо реалізувати головний принцип реформи «гроші ходять за пацієнтом».

Всі пропозиції, які були озвучені на засіданні Харківської регіональної платформи, оформлено у відповідний документ, який включає наступні пропозиції:

- посилити з боку Міністерства охорони здоров'я роз'яснювальну роботу серед місцевих органів виконавчої влади;

- прискорити формування нормативно-правової бази, яка визначає обсяг і перелік медичних послуг, які повинні надаватися лікарями первинної та вторинної рівня госпітального округу, механізм фінансування закладів охорони здоров'я;

- провести аудит мережі установ охорони здоров'я, розташованих на території області, з метою виявлення їх потенціалу.

- надати всеукраїнським асоціаціям органів місцевого самоврядування для обговорення проекти законів України, подані на засіданні Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року.

Ці пропозиції будуть направлені до Міністерства охорони здоров'я та Асоціації міст України для подальшого лобіювання інтересів регіону.

Переглядів: 53 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0