Вівторок, 22.08.2017
«  Січень 2017  »

Головна » 2017 » Січень » 25 » Застереження щодо африканської чуми свиней
Застереження щодо африканської чуми свиней

За інформацією Валківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, епізоотична  ситуація  щодо  африканської  чуми  свиней  на території України  ускладнюється. Черговий  спалах африканської  чуми свиней виявлено на території   Дергачівського району с. Біліші Дергачівської міської ради Харківської області. У  одному  з   приватних  господарств  стався  падіж  кнура  віком 1,5 року, приблизною масою 200 кг. Комісійно було проведено епізоотичне обстеження та відбір патологічного матеріалу, відповідно до результатів дослідження  патологоанатомічних  матеріалів, які були направлені  до Державного науково-дослідницького інституту з лабораторії  діагностики  та ветеринарно-санітарної експертизи  відповідно до результатів  дослідження патологічного (біологічного) матеріалу 12.01.2017 року було виявлено позитивний діагноз «африканська чума свиней». Експертний висновок № 000021 п.м./ 17.

Лихо не залишило і Балаклею.  20.01.2017 року було повідомлено, що згідно результатів досліджень Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини в Полтавській області у матеріалі  від 1 голови свині (хряк віком 10 місяців), що утримувався на території подвір’я громадянина, що мешкає в м.Балаклея виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 20.01.2017 року №000092п.м./17). На сьогоднішній день у  Валківському  районі залишаються карантинні обмеження на 6 місяців після зняття карантину, тобто до 02.05.2017 року. Тому нам на даний час потрібно бути більш відповідальними, щоб повторно не відбулося занесення Африканської чуми до нашого району. Слід пам’ятати, що згідно протокольного рішення надзвичайної протиепізоотичної комісії при Валківській районній державній адміністрації № 11 від 02.12.2016 року п.7., в подальшому ДНПК при Валківській РДА не буде виплачувати ніяких грошових компенсацій не зареєстрованим в державній службі ветеринарної медицини Валківського району громадянам, що утримують свиней в приватних господарствах. Адже як уже переконалися, скільки витрат матеріальних і моральних було завдано  всім учасникам ліквідації цієї страшної хвороби. Висновок єдиний: все залежить від виконання застережень, які неодноразово висвітлювалися в листівках, районній газеті. В даний час відкрито полювання на відстріл дикого кабана. На жаль, повідомлення про час та місце відстрілу дикого кабана  і виділення для забирання патологічного матеріалу на АЧС  ветеринарного фахівця до керівництва  Держпродслужби у Валківському районі не надходило.

Пам’ятка власникам свинопоголів’я

1.Недопускати контакту свинопоголів’я з людьми, які прибули з інфікованої чумою зони, а також людей, які прибули з інших регіонів. Утримання свиней в «Закритому режимі»  унеможливить занесення інфекційних  та заразних захворювань до господарств власників свиней.

2.Слід  пам’ятати , що згодовування свиням відходів  зі столових, кафе , кормів невідомого походження може призвести  до отруєнь тварин та зараження інфекційними та заразними захворюваннями.

3.Систематичне проведення дератизації, збирання павутини, дезінсекції, дезінфекції у тваринницьких  приміщеннях захистить Ваших тварин від заражень інфекційними та інвазійними захворюваннями.

Заборонити: торгівлю тваринами і продуктами тваринного походження на невстановлених для цього місцях та без підтвердження якості продукції.  М’ясо, сало забороняється реалізовувати, без проходження ветеринарно–санітарного контролю, клінічного, перед забійного  та після забійного огляду, наявності позначки придатності,  штампу попереднього огляду, наявності експертного висновку, який свідчитиме   про якість даного продукту. Тварини повинні бути ідентифікованими та зареєстрованими.

З початку року фахівцями Валківської РДЛВМ обстежено 517 дворів громадян та клінічно оглянуто 93 голови свиней. Постійно під наглядом фахівців і свинопоголів’я, яке утримується в господарствах району. Слід пам’ятати, що один  ветеринар АЧС не зупинить, це під силу лише  об’єднаним  і скоординованим зусиллям ветслужби, поліції, місцевих органів самоврядування.

Переглядів: 39 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0