Четвер, 18.07.2019
ВАЛКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Корисні посилання
Погода у Валках


Валки
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Липень » 9 » ІНФОРМАЦІЯ Валківського міжрайонного прокурора Власенко О.В. про стан законності на території Валківського району
15:23
ІНФОРМАЦІЯ Валківського міжрайонного прокурора Власенко О.В. про стан законності на території Валківського району
   Валківський міжрайонний прокурор, старший радник юстиції Власенко Ольга Вікторівна за допомогою сучасних можливостей офіційних інтернет-ресурсів району всебічно і грунтовно інформує громадськість та депутатів всіх рівнів району про стан законності на території Валківського району та заходи щодо її зміцнення, вжиті Валківською міжрайонною прокуратурою впродовж 6 місяців 2013 року...
     Міжрайпрокуратурою за результатами перевірок у сфері забезпечення протидії корупції протягом 2013 року складено 5 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, з яких 5 розглянуто судом та 5 правопорушників притягнуто до адміністративної відповідальності.
    Нагляд за додержанням та застосуванням законів
   Міжрайонною прокуратурою діяльність спрямовано на забезпечення якісного та ефективного нагляду за додержанням і застосуванням законів. Вживались організаційні та практичні заходи щодо припинення практики гонитви за кількісними показниками, підміни органів державного контролю. Так, за результатами здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів органами прокуратури поточного року розпочато 7 кримінальних проваджень (за аналогічний період 2012 року порушено 5 кримінальних справ), з яких 1 провадження у сфері конституційних прав громадян, 1 у бюджетній сфері, у т.ч. сфері державних закупівель, 1 у сфері екологічних відносин та 3 провадження у сфері земельних відносин. Два кримінальних провадження з обвинувальним актом та угодою про визнання винуватості направлено до суду.
    Прокуратурою внесено 89 подань (у 2012 році - 77), за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 103 посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування (у 2012 році - 78), з яких 35 посадових осіб контролюючих органів (у 2012 році - 41). За результатами перевірок заявлено позовів на загальну суму 352 тис. грн., за актами прокурорського реагування до бюджету відшкодовано 11 тис. грн. (у 2012 році - 2)
   Активізовано нагляд за додержанням і застосуванням законів щодо захисту конституційних прав і свобод громадян.
   Так, прокуратурою внесено 51 подання (у 2012 році - 31), за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 53 посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування (у 2012 році - 46), з яких 21 посадових осіб контролюючих органів (у 2012 році - 19), заявлено позовів на загальну суму 352 тис. грн.
   Досягнуто певних результатів у сфері захисту економічних інтересів держави.
   Всього внесено 7 подань (у 2012 році - 8), за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 11 посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування (у 2012 році - 10), за актами прокурорського реагування до бюджету відшкодовано 11 тис. грн.
   Прокуратурою порушено 1 кримінальне провадження, у т.ч. у сфері державних закупівель, складено 1 протокол про вчинення корупційного адміністративного правопорушення, у т.ч. у сфері державних закупівель.   Також, на вказаному напрямку прокуратурою внесено 3 подання, за результатами розгляду яких 10 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, за актами прокурорського реагування до бюджету відшкодовано 11 тис. грн.
  На напрямку захисту прав громадян на оплату праці, соціальне, пенсійне забезпечення міжрайонною вжито комплекс заходів щодо забезпечення конституційного права громадян на своєчасне одержання винагороди за виконану працю.
   Станом на 01.07.2013 завдяки вжитим міжрайпрокуратурою заходами вдалось знизити рівень заборгованості з виплати заробітної плати, що станом на 01.01.2013 складала 764,4 тис. грн., а станом на 01.07.2013 становить 346,2 тис. грн., з них 194 тис. грн. по підприємству, нагляд за додержанням законів яким здійснює транспортна прокуратура та 152,2 тис. грн. по економічно неактивним підприємствам. В Коломацькому районі заборгованість по виплаті заробітної плати відсутня.
    На захист трудових прав громадян органами прокуратури протягом 2013 року внесено 1 подання, за результатами розгляду, якого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 службові особи, щодо зменшення заборгованості по заробітній платі вживались заходи цивільно-правового характеру. Зокрема, в інтересах працівників підприємств-боржників заявлено 88 позовів та заяв про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не сплаченої заробітної плати на загальну суму 362 тис. грн. Реально відшкодовано 145 тис. грн.
   Незважаючи на поступове зниження заборгованості у паливно-енергетичному комплексі (01.01.2013 - 4,9 тис. грн., 01.07.2013 – 4,7 тис. грн.), вона є поточною. Рівень оплати за останній місяць не бюджетними підприємствами становить більше 100%. У зв’язку з тим, що оплата за попередній місяць здійснюється до 15 числа наступного місяця, то поточна заборгованість виникає саме, через надання громадянам можливості протягом місячного терміну здійснювати платежі.
   ПАТ «Харківгаз», Валківським та Коломацьким відділенням Енергозбуту проводиться претензійно-позовна робота по всім боржникам. Валківською міжрайонною прокуратурою протягом поточного періоду 2013 року з питань додержання законодавства у бюджетній сфері, у тому числі закупівлі за державні кошти, прокуратурою порушено 1 кримінальне провадження, у т.ч. у сфері державних закупівель, складено 1 протокол про вчинення корупційного адміністративного правопорушення, у т.ч. у сфері державних закупівель.   Також, на вказаному напрямку прокуратурою внесено 3 подання, за результатами розгляду яких 10 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, за актами прокурорського реагування до бюджету відшкодовано 11 тис. грн.
    В ході проведення перевірок на захист інтересів держави та громадян у сфері використання земельних ресурсів, при вилучення земель, наданні їх у власність, користування, продажу та зміні цільового використання розпочато 3 кримінальні провадження за ознаками складу злочинів, передбачених ч.1 ст.197-1 Кримінального кодексу України. Перевірками встановлено самовільне використання земельних ділянок державної власності загальною площею понад 460 га. Загалом органами прокуратури при здійсненні нагляду за додержанням та застосуванням законів у сфері охорони земельних ресурсів протягом поточного періоду 2013 року розпочато 3 кримінальні провадження, одне з яких разом з обвинувальним актом та угодою про визнання винуватості направлено до суду, до органів державної влади та місцевого самоврядування внесено 6 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 посадові особи, у т.ч. 2 особи органів державного контролю.
   На напрямку захисту конституційних засад підприємницької діяльності міжрайонною прокуратурою до органів державного контролю внесено 7 подань, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб органів контролю, 3 подання перебуває на розгляді.
   В ході проведення перевірок у сфері охорони здоров’я міжрайонною прокуратурою внесено 2 подання, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 6 посадових осіб підприємств, установ та організацій.
   На захисту прав інвалідів та інших соціально незахищених категорій міжрайонною прокуратурою внесено 2 подання, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 посадову особу.
   Представництво інтересів громадян і держави в судах.
  Завдяки вжитим міжрайпрокуратурою заходами вдалось знизити рівень заборгованості з виплати заробітної плати з 764,4 до 542,2 тис. грн. В той же час, щодо зменшення заборгованості по заробітній платі вживались заходи цивільно-правового характеру. Зокрема, в інтересах працівників підприємств-боржників заявлено 90 позовів та заяв про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не сплаченої заробітної плати на загальну суму 362 тис. грн. Реально відшкодовано 135 тис.грн.
  Також, реально відшкодовано 42 тис. грн. за позовом Валківського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Держекоінспекції в Харківській області до НАК «Нафтогаз України» ДК «Укргазвидобування» ГПУ «Шебелинкагазвидобування».
   Станом на 01.07.2013 за позовами Валківського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Валківському районі реально відшкодовано 82 тис. грн..
   У сфері земельних відносин протягом 2013 року міжрайпрокурором пред’явлено 10 позовів на загальну суму 92 тис.грн. За заявленими позовами міжрайпрокуратури, що перебувають у провадженні суду, підлягає поверненню земель загальною площею 170 га, вартістю понад 2 млн. грн.
   Міжрайпрокуратурою забезпечено щодекадне звітування оперативними працівниками щодо моніторингу розгляду судами цивільних, господарських, адміністративних справ з цих питань.
   Захист прав і свобод дітей 
  Міжрайпрокуратурою до Валківського районного суду Харківської області упродовж 6 місяців 2013 року направлено 3 обвинувальних акта по кримінальних провадженнях стосовно 5 неповнолітніх, з яких по 2 кримінальним провадженням постановлено обвинувальні вироки.
  На даний час на розгляді у Валківському районному суді Харківської області перебуває 1 кримінальне провадження стосовно 2 неповнолітніх. Службою у справах дітей Валківської та Коломацької РДА Харківської області спільно з органами внутрішніх справ, відділом освіти, охорони здоров’я, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розроблено та затверджено комплексні заходи служби у справах дітей та відділу освіти по запобіганню бездоглядності, жебрацтва, безпритульності та правопорушень серед неповнолітніх на рік та затверджено спільні заходи служби у справах дітей, відділу освіти Валківської районної державної адміністрації, ГКМСД Валківського РВ УМВС України в Харківській області по попередженню пияцтва, наркоманії і СНІДу серед неповнолітніх на рік. Також, міжрайпрокурором 27.02.2013 проведено міжвідомчу нараду керівників правоохоронних та державних органів районів, на яких обговорено стан додержання законодавства щодо ефективності діяльності органів державної системи профілактики щодо попередження злочинності та бездоглядності неповнолітніх, захисту соціальних та майнових прав дітей.
   У поточному році міжрайонною прокуратурою внесено 9 подань з питань попередження злочинності та правопорушень серед неповнолітніх. За результатами розгляду 9 актів реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 посадовців.
   На даний час на обліку служби у справах дітей Валківської РДА перебуває 78 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 14 дітей-сиріт; 64 дитини, позбавлених батьківського піклування.
   Протягом 2012 року взято на облік та надано статус 11 дітям, позбавленим батьківського піклування, у 2013 році – 4 дітям.
   На території Валківського району Харківської області функціонує 2 дитячих будинки сімейного типу, до яких влаштовано 13 дітей, позбавлених батьківського піклування та 9 прийомних сімей до яких влаштовано 12 дітей-сиріт та дітей.
   На обліку служби у справах дітей Коломацької РДА перебуває 46 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 11 дітей-сиріт; 35 дітей, позбавлених батьківського піклування.
   На території Валківського та Коломацького районів функціонує 22 загальноосвітніх навчальних закладів з них: 1 ліцей, 8 - НВК, 3 - загальноосвітні школи І-ІІ ступенів, 10 – загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. Діє 22 дошкільних навчальних закладів.
  Загальна кількість дітей, які проживають у Валківському та Коломацькому районах складає 6858 дитини (1460 – Коломацький район, 5398 – Валківський район).
  Крім того, упродовж звітного періоду 2013 року проведено ряд перевірок у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів, найбільш результативним з них були: перевірка додержання вимог законів України «Про охорону дитинства», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо законності виплати органами державної виконавчої влади адресних призначень, спрямованих на забезпечення неповнолітнім належних умов утримання і виховання; перевірка додержання вимог законодавства щодо захисту прав дітей на безпечну для життя і здоров’я продукцію, якісне харчування у період 2012 – 2013 років та перевірка додержання вимог законодавства щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у період 2012 – 2013 років.
   За результатами проведених перевірок, внесено 16 подань про усунення порушень законів, причин та умов, що їм сприяли головам сільських та селищних рад, головному лікарю районної лікарні, начальнику відділу освіти та управляння праці та соціального захисту населення Валківської РДА, та всього притягнуто до дисциплінарної відповідальності 15 осіб.
   Крім того, упродовж І кварталу 2013 року на захист соціальних прав дітей заявлено 2 позови про позбавлення батьківських прав. Всі вищевказані позови Валківським та Коломацьким районними судами Харківської області розглянуті та задоволені.
   Протягом І півріччя 2013 року міжрайпрокуратурою здійснено вступ до 9 справ про позбавлення батьківських прав за заявами одного з батьків, чи служби у справах дітей, 2 з яких на даний час перебувають на розгляді у Валківському районному суді Харківської області, по 7 – прийняте рішення.
   Досудове розслідування
  Протягом 6 місяців 2013 року Валківським РВ (з обслуговування Валківського та Коломацького районів) ГУМВС України в Харківській області зареєстровано 483 кримінальних проваджень (ЖЄО- 1502), з них закрито 308 направлено до суду 63 провадження, у т.ч. із 19 угодами, з них: 11 про примирення між підозрюваним та потерпілим та 8 про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним.
   Станом на 01.07.2013 на напрямку роботи з нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність та досудове слідство міжрайонною прокуратурою скасовано 15 постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 46 вказівок.
   До дисциплінарної відповідальності притягнуто 16 працівників Валківського РВ, з них 9 за порушення вимог ч.1 ст. 41 КПК України в частині обов’язковості виконання доручень слідчого по кримінальним провадженням, 1 за порушення вимог ч.1 ст.533 КПК України в частині обов’язковості виконання умов вироку в частині знищення речових доказів, інших за порушення вимог чинного законодавства під час своєї повсякденної діяльності.
   Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
   Станом на 01.07.2013 за результатами проведених перевірок міжрайонною прокуратурою внесено до Валквіського РВ 4 подання про усунення порушень Закону за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 3 посадових особи.
   На обліку Валківського районного підрозділу КВІ управління у Харківській області перебуває 127 особи (2 н\л –особи). Коломацького районного підрозділу КВІ управління у Харківській області перебуває 43 осіб (0 - н\л).
    За результатами проведених перевірок на вказаному напрямку роботи міжрайонною прокуратурою внесено подання, яке розглянуто та задоволено. Фактів незаконно поміщення до ІТТ не встановлено.
   Стан підтримання державного обвинувачення та участі прокурорів у розгляді судами кримінальних проваджень
   На напрямку підтримання державного обвинувачення у суді в цілому зберігається тенденція до покращення якості та результативності роботи з підтримання державного обвинувачення.
   За участю прокурорів протягом 6 місяців 2013 року Валківським та Коломацьким районними судами з постановленням вироків за Кримінально-процесуальним кодексом України в редакції 1960 року розглянуто 38 кримінальних справ, з них з постановленням вироку - 34 справи, із закриттям провадження за нереабілітуючими підставами - 3 справи.
   Особисто Валківським міжрайонним прокурором підтримано державне обвинувачення по 13 кримінальних справах, з яких 10 справ про тяжкі та особливо тяжкі злочини, розслідувані слідчими органів внутрішніх справ, та 2 справи прокурорської підслідності. Заступником міжрайпрокурора підтримано державне обвинувачення по 7 справах про тяжкі та особливо тяжкі злочини, розслідувані слідчими органів внутрішніх справ.
   Стабільно високим є рівень апеляційного реагування прокурорів на незаконні вироки Валківського та Коломацького районних судів. За вказаний період апеляційним судом задоволено 10 апеляції прокурора на судові рішення відносно 14 осіб.
   Завдяки вжитим заходам вдалося значно зменшити кількість кримінальних справ, що тривалий час перебувають в провадженні судів.
   Крім того, за новим Кримінальним процесуальним кодексом України за участю прокурорів Валківським та Коломацьким районними судами з постановленням вироків розглянуто 37 кримінальних проваджень, з них з угодою про визнання винуватості - 7 проваджень, з угодою про примирення - 7 проваджень; із закриттям провадження за нереабілітуючими підставами - 6 проваджень.
    Слідство прокуратури
   За період 2013 року в провадженні Валківської міжрайонної прокуратури Харківської області перебувало 13 кримінальних проваджень, з яких: 9 проваджень було закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв’язку з відсутністю в діянні ознак кримінального правопорушення. На даний час в провадженні старшого слідчого міжрайонної прокуратури знаходиться 4 кримінальних провадження, по яким проводиться досудове розслідування.
   До суду з обвинувальним актом кримінальні провадження протягом указаного терміну не направлялись.
  Стан роботи з розгляду та вирішення звернень громадян
Протягом І півріччя 2013 року до Валківської міжрайонної прокуратури надійшло 239 звернень громадян, з яких вирішено - 160 звернень, у т.ч. задоволено - 89, направлено за належністю в інші відомства - 78 звернень. Найбільш суттєву частку з вирішених складають звернення з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів - 112 звернень або 70%.
   Задоволено 88 звернень або 55% з питань оплати праці та 1 звернення або 0,6% з питань досудового розслідування.
   Наслідком підтримання нововведень щодо прийняття до провадження заяв і скарг лише у випадках, передбачених ч.1 ст.12, ч.2 ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» стало збільшення звернень, що направлено за належністю до інших органів - 78 звернень або 32,6% з загальної кількості звернень.
   На особистому прийомі прийнято 115 громадянин, з них особисто міжрайпрокурором - 95 громадян, 88 звернень яких задоволено, що свідчить про покращення стану організації особистого прийому громадян у Валківській міжрайонній прокуратурі.
   Одночасно повідомляю, що депутатський корпус про стан законності на території Валківського та Коломацького районів буде повідомлено на найближчій сесії.
   Міжрайонний прокурор, старший радник юстиції          О.Власенко
Переглядів: 932 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Краще переглядати за допомогою:
  
Валківська міська рада © 2019
Конструктор сайтів - uCoz