Четвер, 18.07.2019
ВАЛКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Корисні посилання
Погода у Валках


Валки
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Червень » 22 » ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проекту регуляторного акту
11:39
ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проекту регуляторного акту

ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проекту регуляторного акта «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області».

Зміст проекту рішення:

Керуючись законами України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оцінку земель» та Земельним кодексом України, Валківська міська рада виносить на розгляд проект рішення  Валківської міської ради та аналіз регуляторного впливу проекту рішення «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області».

Зазначеним проектом рішення  передбачено вирішення питання грошової оцінки земель міста Валки. 

Поштова та електронна адреса розробника проекту:

 63002, Харківська обл., м. Валки, вул. Харківська , 16, тел. 5-12-83, 5-30-58, e-mail: valky_gorsovet@ukr.net   .

Спосіб оприлюднення регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу:

Проект регуляторного акта з відповідним аналізом регуляторного впливу будуть оприлюднені на веб-сайті Валківської міської ради valky_gorsovet@ukr.net  у розділі «Проекти рішень» та у газеті «Місток».

Строк приймання пропозицій та зауважень до проекту регуляторного акта становить 1 місяць з дня оприлюднення проекту рішення та аналізу його регуляторного впливу у газеті Валківської міської ради «Місток»..

Спосіб надання зауважень та пропозицій – письмово за адресою: 63002, Харківська обл., м. Валки, вул. Харківська , 16, Валківська міська  рада,  тел. 5-12-83, 5-30-58, електронною поштою за адресою: valky_gorsovet@ukr.net .

 

УКРАЇНА

Харківська область

Валківська міська рада

 ПРОЕКТ   Р І Ш Е Н Н Я

_ сесія

VІІ скликання

 

від  _________ 2016  року                                                             №

 

Про затвердження технічної документації

з нормативної грошової оцінки земель

 м. Валки Валківської міської ради

Валківського району Харківської області

 

        Відповідно до п.34 ч.1 ст. 26, п. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розглянувши технічну документацію з нормативно-грошової  оцінки земель м. Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області, розроблену товариством з обмеженою відповідальністю «БАЗИС», керуючись ст..ст. 12, 86, 196, 201, Земельного кодексу України, ст.ст. 13, 20, 21, 23 Закону України «Про оцінку земель», ст.ст. 30, 38, 62  Закону України «Про землеустрій», Закону України «Про засади Державної регуляторної політики», врахувавши позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації та висновок постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та комунальної власності на яку покладені повноваження з питань регуляторної політики,  з метою забезпечення економічного регулювання земельних відносин в м Валки, визначення розмірів плати за користування землею, Валківської міська рада   в и р і ш и л а:

 1. Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м.Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області (Додається).
 2. Затвердити базову вартість одного квадратного метра земель м. Валки в розмірі 107 гривень 97копійок (сто сім грн.) 97 коп. за 1 кв.м.
 3. Затвердити економіко-планувальне зонування території м.Валки та значення зональних коефіцієнтів Км2 (розділ 4 Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Валки).
 4. Затвердити грошову оцінку одного квадратного метра земель м.Валки різного функціонального використання в розрізі  економіко-планувальних зон (таблиця 10, розділу 6 Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Валки).
 5. Затвердити грошову оцінку одного гектара земель сільськогосподарського використання в межах м. Валки по агро виробничих групах грунтів  (таблиця 14 розділу 6 Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Валки).
 6. Ввести в дію дану нормативну грошову оцінку земель м. Валки з  01 січня 2017 року.
 7. Валківському відділенню Південної ОДПІ ГУ ДФС в Харківській області приймати уточнені розрахунки сум земельного податку фізичних та юридичних осіб згідно їх грошової оцінки.
 8. Зобов’язати землекористувачів м.Валки (юридичних та фізичних осіб) отримати у відділі Держгеокадастру у Валківському районі Харківської області витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та подати  до Валківського відділення Південної ОДПІ ГУ ДФС в Харківській області для проведення розрахунків зі сплати земельного податку або орендної плати у відповідності до ст.14 Закону України „Про плату за землю”.
 9. Це рішення оприлюднити в засобах масової інформації (газета «Місток», веб-сайт Валківської міської ради).
 10. Дане рішення вступає в дію з 01.01.2017 року.
 11. З дати набрання чинності даного рішення втрачає чинність рішення LXV сесії Валківської міської ради   VІ скликання від 27.01.2015 року № 1506 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області».
 12. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та комунальної власності, на яку покладені повноваження з питань регуляторної політики. (Литвин С.І.).

Міський голова                                                          В.Скрипніченко        

 

Аналіз регуляторного впливу

проекту регуляторного акта – проекту рішення

 Валківської міської ради «Про затвердження технічної документації
з нормативної грошової оцінки земель

м. Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області»

 

Даний аналіз регуляторного впливу, розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 №308, визначає правові і організаційні заходи реалізації проекту рішення Валківської міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області».

 

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин.

 

Об’єктом оцінки земель виступає адміністративно-територіальна одиниця – землі м.Валки.

Рішенням Валківської міської ради в 2003 році було затверджено нормативну грошову оцінку земель м. Валки з базовою вартістю 1 кв.м. землі 12,64 гр. з введенням у дію з 01.01.2004 р.

З часу виконання зазначеної нормативної грошової оцінки, відбулися значні зміни. У розвиток інфраструктури здійснено капіталовкладення для будівництва і реконструкції вулично-дорожньої мережі, будівництва та реконструкції вуличного освітлення, інженерної підготовки території і благоустрою. Значно збільшилася кількість земель комерційного використання, суттєво змінилися показники на ринку нерухомості. 

Стаття 18 Закону України «Про оцінку земель» визначає, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у  межах  населених  пунктів  незалежно  від  їх цільового призначення проводиться  не рідше ніж один раз на 5-7 років.

З огляду на зазначене, в межах Програми розвитку земельних відносин у м. Валки  Валківською міською радою, як замовником, укладено договір на виконання робіт з  товариством з обмеженою відповідальністю «Базис» щодо розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель у межах території м. Валки та отримано висновок державної експертизи землевпорядної документації виданого Головним управлінням держземагенства у Харківській області.

Єдиним шляхом приведення земельних відносин у відповідність до чинного законодавства є прийняття Валківською міською радою рішення «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області».

Розробка і запровадження нормативно-правового акту, орієнтованого на реалізацію Закону України «Про оцінку земель», дозволить максимізувати корисність використання ресурсного потенціалу територіальної громади, мінімізує можливості збиткової або неефективної експлуатації комунального майна.

Таким чином, приведення у відповідність до Конституції України, Земельного кодексу України, на виконання Закону України «Про оцінку земель» та з метою захисту законних інтересів держави, Валківською міської ради, як органу місцевого самоврядування, та інших суб’єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель стало основною причиною розробки рішення Валківської міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області».

Прийняття цього регуляторного акта передбачає використання нормативної грошової оцінки земель м. Валки для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

  

2. Визначення цілей регулювання:

 

2.1. Визначення механізму введення в дію нормативної грошової оцінки земель м. Валки.

2.2. Врегулювання правовідносин між комунальним власником на землю (територіальна громада м. Валки в особі Валківської міської ради) та суб’єктами земельних відносин.

2.3. Стимулювання ефективного та раціонального використання землі на засадах ринкової економіки, визначення ринкової вартості земельних ділянок.

2.4. Збільшення доходів місцевого бюджету від надходжень плати за землю.

2.5. Задоволення інтересів держави та територіальної громади, можливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери.

 

3. Визначення та оцінка усіх прийнятних альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного.

 

3.1. Залишити питання неврегульованим, тим самим недоотримати додаткових надходжень від плати за землю, неможливості направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери та порушення чинного законодавства України. Альтернатива неприйнятна, оскільки не допомагає вирішити проблему.

3.2. Прийняття проекту цього регуляторного акта – рішення Валківської міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області» забезпечить застосування нової нормативної грошової оцінки земель для визначення плати за землю, розміру державного мита у відповідності до чинного законодавства України.

Дана проблема не може бути вирішена за допомогою ринкових механізмів, оскільки вони відсутні, та потребує державного регулювання відповідно до норм чинного законодавства.

Аналіз обраної альтернативи показує, що перший спосіб не є прийнятним, так як він цілком не задовольняє ні інтереси держави з однієї сторони, ні територіальної громади м.Валки з іншої.

 Невизначеність процесу введення в дію нормативної грошової оцінки земель м.Валки для земельних ділянок, які знаходяться у власності або у користуванні не стимулюють ефективного землекористування на засадах ринкової економіки, призведе до втрат надходжень до місцевого бюджету, які можливо було залучити під час вводу в дію нормативної грошової оцінки земель м. Валки, не покращать можливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку та збільшення фінансування соціальної сфери.

Досягнення встановлених цілей відбудеться лише за умови безпосереднього державного регулювання, шляхом прийняття запропонованого акту. Цей спосіб досягнення цілей є найбільш оптимальним та доцільним, оскільки відповідає вимогам чинного законодавства, забезпечує належні надходження до місцевого бюджету, забезпечує досягнення цілей державного регулювання, стимулює ефективне землекористування

За таких обставин, перевага була віддана другому способу, оскільки у цьому випадку досягнути вищезазначеної мети можливо у найбільш короткий термін з врахуванням особливостей роботи міської ради, її виконавчих органів, органів податкової інспекції, органів виконавчої влади з питань земельних відносин.

 

4. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта.

Основні напрямки реалізації удосконалення земельних відносин у м. Валки спрямовані на досягнення мети, цілей і завдань запропонованого регулювання та представляють комплекс заходів, спрямованих на впровадження у місті  механізму введення в дію нормативної грошової оцінки земель м. Валки для земельних ділянок, які знаходяться у власності або у користуванні громадян та юридичних осіб.

  Розробка і запровадження нормативно-правового акту, орієнтованого на реалізацію Закону України «Про оцінку земель», дозволить максимізувати корисність використання ресурсного потенціалу територіальної громади, мінімізує можливості збиткової або неефективної експлуатації комунального майна.

Реалізація запропонованого регулювання буде здійснюватися шляхом впровадження наступних заходів:

-          визначення рішенням Валківської міської ради чітких термінів введення в дію нормативної грошової оцінки земель м. Валки, а саме: з 1 січня 2017 року;

-          визначення органів, які сприятимуть введенню в дію нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, а саме: Валківської міської ради, її виконавчого органу, державної фіскальної служби, відділу Держгеокадастру у м. Валки у Харківській області.

Представленим проектом регуляторного акту передбачається встановлення розміру грошової оцінки земель, відповідно до якого будуть проведені перерахунки плати за землю.

 

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта.

Запровадження нормативно-правового акта, орієнтованого на реалізацію Закону України «Про оцінку земель», дозволить максимізувати корисність використання ресурсного потенціалу територіальної громади м. Валки.

Прийняття запропонованого регуляторного акта дасть змогу забезпечити:

- введення в дію нормативної грошової оцінки земель м. Валки з 01.01.2017 року;

- практичне застосування нової нормативної грошової оцінки земель м. Валки для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, продажу забудованих земель та проведення земельних аукціонів;

- направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери.

Враховуючи неможливість розв’язання проблеми за допомогою ринкових механізмів і потреби в державному регулюванні, здійснення робіт із розроблення нормативної грошової оцінки і запровадження заходів із застосування виконується за рахунок бюджетних коштів, що буде компенсовано збільшенням надходжень від плати за землю.

Головним зовнішнім чинником, що впливатиме на дію регуляторного акта є зміна законодавства та підзаконних актів у сфері земельних відносин, оцінки земель.

Постійно буде проводитися моніторинг оцінки чинників, які впливають на дію регуляторного акта, та будуть вноситися до нього відповідні коригування і доповнення.

 

6. Визначення очікуваних результатів ухвалення запропонованого регуляторного акта.

 

Запровадження нормативно-правового акта, орієнтованого на реалізацію Закону України «Про оцінку земель», дозволить максимізувати корисність використання ресурсного потенціалу територіальної громади м. Валки.

Регулювання впливає на кожну з трьох базових сфер: інтереси громадян та суб’єктів господарювання, в яких земельні ділянки знаходяться у власності або  користуванні; інтереси держави, органу місцевого самоврядування:

 

Визначення очікуванних результатів регуляторного акта         (табл.№ 1)

 

Сфери  впливу

Вид впливу

Інтереси громадян та юридичних осіб у яких земельні ділянки знаходяться у власності або у користуванні

Збільшення розміру плати за землю.

Інтереси держави, органу місцевого самоврядування

Забезпечення виконання вимог чинного законодавства України. Зростання надходжень до бюджету міста від плати за землю.

 

 

Запропонований проект регуляторного акту не потребує додаткових фінансових витрат на його впровадження з боку громадян та суб’єктів господарювання.

 

7.Аналіз вигод та витрат

 

Основними групами впливу даного документу слід вважати:

- державу;

- територіальну громаду м.Валки;

- громадян та юридичних осіб, у яких земельні ділянки знаходяться у власності або у користуванні.

  

                   Аналіз вигод та витрат                                                      (табл. № 2)

Група впливу

Вигоди

Витрати

Держава

Зростання надходжень до місцевого бюджету.

 

Громадяни та суб’єкти господарювання, у яких земельні ділянки знаходяться у власності або у користуванні

Отримання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які знаходяться у їх власності або користуванні, для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського виробництва.

 

Економічне стимулювання ефективного та раціонального використання земельних ділянок.

Витрати на виготовлення витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

 

Обов’язкові платежі за землю податкового характеру (земельний податок або орендна плата за землю).

Територіальна громада м.Валки

Регулювання та планування надходжень до місцевого бюджету, більш ефективне використання земельних ресурсів територіальної громади, можливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери

.

Витрати на проведення коригування нормативної грошової оцінки земель м.Валки. Оплата оголошень, підготовка документів.

 

8. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта

 

Запропонований регуляторний акт запроваджується на термін передбачений статтею 18 Закону України «Про оцінку земель» (на момент розробки регуляторного акту нормативна грошова оцінка земельних ділянок несільськогосподарського призначення проводиться не рідше як один раз у 5-7 років). При зміні чинного законодавства термін дії регуляторного акту може бути змінений.

Зміни до регуляторного акта вноситимуться в разі потреби або за результатами звіту про відстеження його результативності. 

 

9.Визначення показників результативності регуляторного акта

 

Додаткові надходження коштів до місцевого бюджету від надходжень плати за землю.

Рівень поінформованості з основних положень акта.

Стимулювання ефективного землекористування на засадах ринкової економіки.

 

10.Визначення заходів, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття

 

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися згідно Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

            Відстеження результатів акта буде здійснюватись шляхом проведення:

-   базового відстеження результативності регуляторного акта до дня набрання чинності регуляторного акту.

-   повторного відстеження результативності регуляторного акта через рік після набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом.

-  періодичного відстеження результативності регуляторного акта через три роки після проведення повторного відстеження результативності регуляторного акту відповідно до ст.10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

 

Керівник регуляторного органу                                        В.Скрипніченко 

 

 

 

Переглядів: 409 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Краще переглядати за допомогою:
  
Валківська міська рада © 2019
Конструктор сайтів - uCoz