Середа, 17.07.2019
ВАЛКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Корисні посилання
Погода у Валках


Валки
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Головна » 2014 » Січень » 3 » Валківська державна фінансова інспекція консультує:
21:41
Валківська державна фінансова інспекція консультує:
Валківська державна фінансова інспекція консультує
 Є запитання
    Якими нормативними документами необхідно користуватися при використання коштів на харчування дітей?
   При використанні коштів виділених на харчування дітей в дитячих навчальних закладах слід керуватись Законами України від 23.05.1991 № 1060-XII "Про освіту", від 13.05.1999 № 651-XIV "Про загальну середню освіту", від 11.07.2001 № 2628-III "Про дошкільну освіту", від 26.04.2001 №2402-III "Про охорону дитинства", Постановами Кабінету Міністрів України від 03.11.1997 № 1200 "Про Порядок та норми надання послуг з харчування учнів у професійно-технічних училищах та середніх навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість", від 22.11.2004 № 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах", від 26.08.2002 № 1243 "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернат них навчальних закладів", Наказами Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227 "Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах", від 02.11.2002 № 667 "Про затвердження порядку встановлення батьківської плати для батьків, за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних закладах", від 21.05.1992 № 258 "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а також Наказом Міністерства економіки України від 01.08.2006 № 265 "Про затвердження Методичних рекомендацій з організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах".
     Так, згідно зі ст.6 Закону України від 26.04.2001 №2402-III "Про охорону дитинства" держава гарантує дитині право на раціональне харчування.
   Відповідно до ст.5 Закону України від 26.04.2001 №2402-III "Про охорону дитинства" безкоштовним харчуванням забезпечуються учні 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також діти-сиріти, діти з неповних та багатодітних сімей у професійно-технічних навчальних закладах.
    Згідно з ст.ст. 21, 22 Закону України від 13.05.1999 № 651-XIV "Про загальну середню освіту" та ст.35 Закону України від 26.04.2001 №2402-III "Про охорону дитинства" вихованці шкіл-інтернатів усіх типів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на повному державному утриманні. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які навчаються в інших загальноосвітніх навчальних закладах, забезпечуються харчуванням, одягом та іншими послугами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Утримання вихованців, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, у спеціальних загальноосвітніх школах (школах-інтернатах) здійснюється за рахунок держави.
   Для організації харчування учнів застосовуються грошові норми харчування у розмірах, передбачених наказами відповідних органів самоврядування.
    Проте, згідно з п.5 ст.35 Закону України від 11.07.2001 № 2628-ІІІ "Про дошкільну освіту" батьки або особи, які їх заміняють, вносять плату за харчування дітей у дошкільному навчальному закладі у розмірі 50 % від вартості харчування в день.
    Дотримання закладами діючих норм харчування передбаченні Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах".
    Крім того, відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" у літній оздоровчий період (90 днів) витрати на харчування збільшуються на 10 відсотків для придбання свіжих овочів і фруктів.
    Слід зазначити, що додатком 8 до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" визначено чіткий перелік продуктів-замінників, якими здійснюється заміна тих чи інших продуктів харчування.
    Також, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.1992 № 258 "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" дошкільними здійснюється збільшення натуральних норм продуктів харчування для дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Компенсація вартості додаткового харчування вищезазначеної категорії дітей здійснюється за рахунок коштів державного бюджету шляхом їх зарахування на реєстраційний рахунок установи.
    Слід приділити особливу увагу дотриманню закладами вимог Наказу Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 №298/227 "Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах" (далі – Інструкція №298/227).
   Так, слід звернути увагу на дотримання вимог п.1.17. Інструкції № 298/227 згідно з яким консерви м'ясні, рибні та овочеві можуть використовуватися як виняток при відсутності м'яса, риби, свіжих овочів, але тільки після їх термічної обробки при приготуванні перших і других страв. При цьому необхідно закуповувати натуральні консерви без додавання олії, томату, оцту. Із консервованих фруктових компотів промислового виробництва можна готувати страви тільки після розведення та обов'язкового повторного кип'ятіння. У харчуванні дітей, крім свіжих овочів, рекомендується використовувати солоні (огірки, капусту, яблука). Для кожного конкретного дошкільного навчального закладу за погодженням з територіальною санепідстанцією при наявності необхідних умов допускається заготівля овочів, зелені тощо - висушування, соління, квашення овочів без їх герметичного закупорювання.
   Також, слід зазначити, що відповідно до п.4.7. Інструкції №298/227 забороняється замовляти, приймати та використовувати у дошкільному навчальному закладі м'ясо та яйця водоплавної птиці, м'ясо, яке не пройшло ветеринарного контролю, м'ясні обрізки, субпродукти (діафрагму, кров, легені, нирки, голови тощо), за виключенням печінки та язика, а також свинину жирну, свинячі баки, річкову та копчену рибу, гриби, соуси, перець, майонез, вироби у фритюрі, у тому числі чіпси, вироби швидкого приготування, газовані напої, квас, натуральну каву, кремові вироби, вершково-рослинні масла та масла з доданням будь-якої іншої сировини (риби, морепродуктів тощо). В дошкільних навчальних закладах забороняється використовувати продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку, консерванти. Сардельки, сосиски, варені ковбаси повинні прийматися не нижче 1 ґатунку. Забороняється приймати продукти недоброякісні або сумнівної якості із закінченим терміном придатності або на межі його закінчення.
    На теперішній час існує декілька джерел для складання картотеки страв. Так, відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12.09.1991 № 1545-ХІІ "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства СРСР" на території України діє нормативне видання "Сборник рецептур блюд и кулинарных изделий для предприятия общественного питания", затвердженого Наказом Міністерства торгівлі СРСР від 12.12.1980 № 310. Проте, як свідчить досвід, в навчальних закладах використовується посібник під редакцією Снігур Н.І. та Корешкової З.Т. "Питание детей".
    В зазначених видання приведені приклади карток-розкладок з нормативним визначенням кількості закладки брутто, нетто продуктів харчування та виходу готової страви, технологія приготування та основні інгредієнти страви.
  Начальник Валківської МДФІ Жулій І.М.
Переглядів: 229 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Краще переглядати за допомогою:
  
Валківська міська рада © 2019
Конструктор сайтів - uCoz