П`ятниця, 19.07.2019
«  Листопад 2013  »

Головна » 2013 » Листопад » 8 » Валківське районне управління юстиції інформує:
  Деякі питання проведення антикорупційної експертизи

З метою забезпечення виконання статті 15 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» наказом Міністерства юстиції України від 05.08.2013 № 1608/5 «Деякі питання проведення антикорупційної експертизи» (далі – наказ) затверджено Порядок проведення антикорупційної експертизи, форму висновку антикорупційної експертизи чинного нормативно-правового акта. Цей наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто з 16.08.2013.
   Наказом визначено, що антикорупційна експертиза чинних нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів проводиться структурними підрозділами апарату Міністерства юстиції, визначеними відповідальними за здійснення правової експертизи. Антикорупційна експертиза чинних нормативно-правових актів проводиться з 1 січня 2014 року; антикорупційна експертиза нормативно-правових актів державних органів, нормативно-правові акти яких підлягають державній реєстрації, здійснюється під час такої реєстрації структурними підрозділами апарату та територіальних органів Міністерства юстиції, відповідальними за проведення державної реєстрації нормативно-правових актів.
   Порядок проведення антикорупційної експертизи визначає механізм проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів з метою запобігання вчиненню корупційних правопорушень через наявність у законодавстві корупціогенних факторів.
   Антикорупційна експертиза проводиться за методологією проведення антикорупційної експертизи, визначеною законодавством.
   Завданнями антикорупційної експертизи є:
проведення комплексного дослідження нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів з метою виявлення корупціогенних факторів;
підготовка обґрунтованих висновків щодо наявності або відсутності у нормативно-правових актах та проектах нормативно-правових актів корупціогенних норм, надання пропозицій та рекомендацій щодо їх усунення.
   Результати антикорупційної експертизи нормативно-правового акта зазначаються у висновку про державну реєстрацію, доопрацювання, відмову в державній реєстрації відповідного акта за формою, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2005 № 34/5 «Про вдосконалення порядку державної реєстрації нормативно-правових актів у Міністерстві юстиції України та скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2005 р. за № 381/10661 (в редакції наказу Міністерства юстиції України від 15.05.2013 № 883/5).
   Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської області
Переглядів: 335 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0
Ім`я *: