П`ятниця, 19.07.2019
«  Листопад 2013  »

Головна » 2013 » Листопад » 13 » Валківське районне управління юстиції інформує:
Громадські роботи,
як вид покарання за кримінальним законодавством України
   Громадські роботи - вид основного покарання, який полягає у виконанні засудженим безоплатних суспільно- корисних робіт.
    Безоплатні суспільно-корисні роботи виконуються засудженим у вільний від роботи чи навчання час. Конкретні види таких робіт визначаються органами місцевого самоврядування. Ними можуть бути: прибирання вулиць, парків, скверів, інших територій, роботи з благоустрою населеного пункту, ремонту будівель, комунікацій, вантажно-розвантажуючі роботи, догляд за хворими, сільськогосподарські роботи, роботи по впорядкуванню лісів та інші роботи, щo не потребують спеціальної підготовки чи певної кваліфікації.
   Суд вправі застосовувати громадські роботи на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин. Винний зобов'язаний відбувати дане покарання не більш як чотири години на день.
   Вільним від роботи чи навчання часом є вихідні, святкові дні, а також денний час, що залишається після робочого дня (часу навчання). Виконання цього покарання в нічний час (з 22-і до 6-і години) щодо працюючих вдень осіб видається недопустимим, оскільки це суперечить нормам законодавства, що встановлюють право особи на відпочинок. Безробітні можуть відбувати це покарання і в нічний час.
  Громадські роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами першої або другої групи, вагітним жінкам, особам, які досягли пенсійного віку, а також військовослужбовцям строкової служби.
   На підставі частини 1 статті 100 Кримінального кодексу України громадські роботи можуть бути призначені також неповнолітньому у віці від 16 до 18 років на строк від тридцяти до ста двадцяти годин і полягають у виконанні неповнолітнім робіт у вільний від навчання чи основної роботи час. Тривалість виконання даного виду покарання не може перевищувати двох годин на день.
  Відповідно до пункту 5 статті 89 Кримінального кодексу України особи, засуджені до громадських робіт, визнаються такими, що не мають судимості, якщо вони протягом року з дня відбуття цього покарання не вчинять нового злочину.
  Ухилення від відбування громадських робіт особою, засудженою до цього покарання карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.
   Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської області
Переглядів: 317 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0