Понеділок, 22.07.2019
«  Травень 2014  »

Головна » 2014 » Травень » 22 » Валківське районне управління юстиції інформує:

ПІЛЬГОВІ УМОВИ ПРАЦІ ПРАЦІВНИКАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ

За бажанням працівника – інваліда роботодавець зобов’язаний встановити йому пільгові умови праці, зокрема неповний робочий день або робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках здійснюється пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. Зменшення тривалості робочого часу може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи, кількості днів роботи протягом тижня або одночасного зменшення кількості днів і тривалості щоденної роботи залежно від домовленості між роботодавцем і працівником – інвалідом. Залучення інвалідів до роботи у нічний час та до надурочних робіт допускається лише за їхньої згоди і за умови, що це не суперечить рекомендаціям МСЕК.

Інвалідам I та I груп надається щорічна основна відпустка на 30 календарних днів, а III – 26 календарних днів у зручний для них час.

Працівникам з інвалідністю може бути надано додаткову відпустку ( без збереження заробітної плати) до 2 місяців (інвалідам I та II груп – 60 календарних днів, а III – 30 календарних днів щорічно).

Роботодавці зобов’язані надати відпустку без збереження заробітної плати, якщо працівник, котрий має статус інваліда, виявив таке бажання. Працівники – інваліди, які нещодавно влаштувалися на роботу і ще не відпрацювали 6 місяців, мають право піти в щорічну оплачувану відпустку повної тривалості до закінчення 6-місячного терміну безперервної роботи. Якщо колективний договір підприємства встановлює додаткові відпустки або інвалід має право на додаткові відпустки на інших підставах, то кількість днів додаткової відпустки додається до основної щорічної.

Тривалість відпустки встановлено з розрахунку на рік, працівник з інвалідністю може за своїм бажанням розділити її і використати частинами.

Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської області

Переглядів: 313 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0