П`ятниця, 19.07.2019
«  Лютий 2015  »

Головна » 2015 » Лютий » 19 » Валківське районне управління юстиції інформує:
РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ: ОСНОВНІ НОВАЦІЇ

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.01.2015 №17 “Питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції” ліквідовано Державну реєстраційну службу та Державну виконавчу служби. Повноваження з реалізації державної політики у сфері примусового виконання рішень та у сфері державної реєстрації передані Міністерству юстиції України.
  Наказом Міністерства юстиції України від 30.01.2015 № 115/5 "Деякі питання діяльності територіальних органів Міністерства юстиції України" головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі перейменовано на головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі. Крім того, замість самостійних управлінь державної виконавчої служби та реєстраційних служб, які раніше хоча і входили до структури Головних управлінь юстиції, але підпорядковувались Державній виконавчій службі та Укрдержреєстру, у зв'язку з ліквідацією цих органів на центральному рівні у структурі головних територіальних управлінь юстиції створені відповідні структурні підрозділи: управління державної виконавчої служби та управління державної реєстрації, які тепер будуть підпорядковуватись керівнику Головного територіального управління юстиції. Зміни відбуваються і у структурі районного управління юстиції, відтепер начальник районного управління юстиції отримує двох заступників: з питань виконавчої служби та з питань державної реєстрації.
    Зміни в структурі Мін’юсту – це перший етап реформи. Кінцевою метою змін є запровадження змішаної системи виконання рішень судів із залученнями приватних виконавців, що дасть змогу значно покращити роботу в цьому напрямку. Оскільки завдяки введенню приватних виконавців значно скоротяться державні витрати на утримання виконавчої системи. Завдяки реформі з’являться нові робочі місця у приватному секторі та відійде в минуле корупція у цій галузі. Також це можливість для громадян самим обирати, обслуговуватиме їх державний чи приватний виконавець.
Одночасно буде запроваджено систему бонусів для державних виконавців, тобто буде створено систему винагород за результатами ефективності їхньої роботи. Таким чином вони матимуть стимул – чим більше рішень виконав, чим якісніше працював, тим більше заробив.
   Крім цього, у перспективі Міністерством юстиції України планується, що функції Державної реєстраційної служби будуть поступово передані місцевим органам самоврядування, разом із усіма коштами, передбаченими на реалізацію цих функцій.

Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської області
Переглядів: 281 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0