П`ятниця, 19.07.2019
«  Березень 2015  »

Головна » 2015 » Березень » 23 » Валківське районне управління юстиції інформує:
ЗАХИСТ СПАДКОВИХ ПРАВ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

04.03.2015 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на спадкування” від 12.02.2015 №189-VIII, яким внесено зміни до Цивільного кодексу України, Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" щодо забезпечення реалізації права на спадкування.
Зазначеними змінами передбачено, що у разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована територія, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.
Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина, у разі відсутності нерухомого майна – основна частина
рухомого майна знаходиться на території, передбаченій вище, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.
Відповідна спадкова справа підлягає реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Аналогічний порядок стосується також спадкодавців, останнім місцем проживання яких є населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, затверджений рішенням Кабінету Міністрів України.

Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської області

Переглядів: 242 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0