П`ятниця, 19.07.2019
«  Квітень 2015  »

Головна » 2015 » Квітень » 15 » Валківське районне управління юстиції інформує:
Реформа державної реєстрації:
права на нерухомість можна буде зареєструвати у скорочені строки

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і надання інформації про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно здійснюються держреєстратором у скорочені строки виключно за заявою, форма та вимоги до заповнення якої встановлюються Мін’юстом.
Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року №190 "Про надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у скорочені строки". Ця постанова набирає чинності через два місяці з дня її опублікування.
Постановою передбачено наступні скорочені строки надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та розмір плати за надання їх у такі строки:
1) державна реєстрація права власності, якщо вона проводиться з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, та державна реєстрація права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс - п’ять робочих днів з моменту реєстрації заяви.
Розмір плати за послугу - у подвійному розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.
2) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - три робочих дні з моменту реєстрації заяви.
Розмір плати за послугу - у подвійному розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно
3) державна реєстрація обтяжень - дві години з моменту реєстрації заяви
Розмір плати за послугу - у розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію обтяження
4) надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у паперовій формі - одна година з моменту реєстрації заяви.
Розмір плати за послугу - у подвійному розмірі плати, що стягується згідно із законодавством за надання інформації відповідного виду
Плата за надання послуг у скорочені строки вноситься додатково до адміністративного збору, плати за отримання витягу з Державного реєстру прав, який видається за результатами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, плати за отримання інформації з Державного реєстру прав, справляння яких передбачено законодавством.
У разі ненадання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у скорочені строки з вини державного реєстратора плата за їх надання у такі строки повертається заявникові.

Л.Л.Коваленко, в.о.начальника Валківського районного управління юстиції Харківської області

Переглядів: 241 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0