Понеділок, 22.07.2019
ВАЛКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Корисні посилання
Погода у Валках


Валки
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Травень » 25 » Валківське районне управління юстиції інформує:
15:33
Валківське районне управління юстиції інформує:

Тимчасовий захист. 
Права та обов'язки осіб, яким надано тимчасовий захист 

У разі якщо на територію України з країни, яка має спільний кордон з Україною, масово прибувають особи у зв'язку з подіями, зазначеними в пункті 14 частини першої статті 1 Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”, за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, Кабінет Міністрів України приймає постанову про надання таким особам тимчасового захисту. 
Питання прийняття осіб, які потребують тимчасового захисту, визначення їх місць розміщення, порядку реєстрації, забезпечення їх життєдіяльності, фінансування регулюються Кабінетом Міністрів України. 
Тимчасовий захист особам надається Кабінетом Міністрів України на строк до припинення обставин у країнах їх походження, у зв'язку з якими вони змушені були прибути на територію України, але не більш як на один рік. Строк тимчасового захисту може бути продовжено, але не більш як на один рік. 
Кожній повнолітній особі, яка належить до осіб, яким надано тимчасовий захист, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, видається посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист в Україні. 
Особи, яким надано тимчасовий захист, є іноземцями чи особами без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах на період дії обставин, за наявності яких було надано тимчасовий захист. 
Відповідно до ст.20 Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту” особи, яким надано тимчасовий захист, мають право на: 
°    безоплатне проживання у придатних для тимчасового перебування місцях. Вимоги до місць тимчасового перебування осіб, яким надано тимчасовий захист, встановлюються Кабінетом Міністрів України. Перелік місць для тимчасового перебування осіб, яким надано тимчасовий захист, та порядок утримання таких місць визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням пропозицій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; 
°    забезпечення достатнім харчуванням, ліками, одягом з урахуванням спеціальних потреб дітей, у тому числі новонароджених, осіб із захворюваннями, осіб похилого віку; 
°    отримання роботи в Україні на строк, на який надано тимчасовий захист; 
°    отримання грошової допомоги, якщо в них немає інших доходів в Україні; 
°    свободу пересування територією України на тих самих умовах, що визначаються законами України для іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах; 
°    безоплатну невідкладну медичну допомогу в державних закладах охорони здоров'я; 
°    добровільне повернення в країну походження; 
°    подання заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, у порядку, встановленому цим Законом; 
°    отримання інформації про свої права та обов'язки рідною або зрозумілою їм мовою; 
°    користування іншими правами, які їм гарантуються відповідно до міжнародних договорів, законів та інших нормативно-правових актів України. 
Неповнолітня особа, яка отримала тимчасовий захист, має право на виховання та навчання в державних та комунальних дошкільних, загальноосвітніх та професійних навчальних закладах у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти. 
Так, статтею 21 Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту” передбачені обов'язки осіб, яким надано тимчасовий захист. 
Особи, яким надано тимчасовий захист, зобов'язані: 
°    дотримуватися вимог Конституції та законів України; 
°    подати всі наявні документи та достовірну інформацію про себе; 
пройти ідентифікацію особи в разі відсутності документів, що посвідчують особу, або в разі пред'явлення фальшивого документа; 
°    пройти реєстрацію; 
°    пройти обов'язкове медичне обстеження; 
°    виконувати інші зобов'язання нарівні з іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах тимчасово перебувають в Україні. 

 

Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської області 

 

 

Переглядів: 159 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Краще переглядати за допомогою:
  
Валківська міська рада © 2019
Конструктор сайтів - uCoz