П`ятниця, 19.07.2019
«  Листопад 2015  »

Головна » 2015 » Листопад » 5 » Валківське районне управління юстиції інформує:

У Чернівецькій області запроваджено пілотний проект
у сфері державної реєстрації

Наказом Міністерства юстиції України від 01.10.2015 №1857/5 “Про запровадження у Чернівецькій області пілотних проектів у сферах державної реєстрації”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01 жовтня 2015 р. за №1172/27617 (далі - наказ Міністерства юстиції України № 1857/5) запроваджено у Чернівецькій області пілотний проект щодо розподілу функціональних обов’язків між особами, які приймають заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), та особами, які приймають рішення за результатами розгляду таких заяв, а також щодо запровадження принципу екстериторіальності у сфері державної реєстрації прав.
Зокрема, встановлено, що заяви у сфері державної реєстрації прав щодо нерухомого майна, яке розташоване у межах Чернівецької області, можуть подаватися до будь-якого районного, міського, міськрайонного, міжрайонного управління юстиції Чернівецької області (далі - орган державної реєстрації прав), до Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, а також особам, які відповідно до абзацу четвертого частини першої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» наділені повноваженнями державного реєстратора з видачі та прийому документів і здійснюють свою діяльність на території Чернівецької області (далі - уповноважена особа).
Заяви у сфері державної реєстрації прав можуть подаватись заявником шляхом їх формування органом державної реєстрації прав або уповноваженими особами за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно з подальшим засвідченням внесених відомостей підписом заявника.
У разі подання до органу державної реєстрації прав або уповноваженої особи заяв у сфері державної реєстрації прав щодо нерухомого майна, яке розташоване у межах Чернівецької області, відповідні рішення приймаються державними реєстраторами прав на нерухоме майно Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області відповідно до цього наказу, крім випадків, передбачених наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2013 року №607/5 «Про заходи щодо взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02 квітня 2013 року за № 534/23066.
Заяви, надіслані в електронній формі державними виконавцями, державними кадастровими реєстраторами до органів державної реєстрації прав або до Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, приймаються тим органом, до якого надійшла така заява.
Дія наказу Міністерства юстиції України №1857/5 в частині розподілу функціональних обов’язків між особами, які приймають заяви у сфері державної реєстрації прав, та особами, які приймають рішення за результатами розгляду таких заяв, не поширюється на випадки:
розгляду заяв та запитів про надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
розгляду заяв про внесення змін до запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку з допущенням технічної помилки;
розгляду заяв про надання дубліката свідоцтва про право власності;
реєстрації в базі даних про реєстрацію заяв і запитів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно рішення суду про заборону вчинення дій, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Розгляд заяв і запитів, зазначених вище, здійснюють державні реєстратори органу державної реєстрації прав відповідно до законодавства.
Цей пілотний проект реалізується з метою мiнiмiзацiї корупцiйних ризикiв пiд час розгляду державними реєстраторами речових прав на нерухоме майно заяв у сферi державної реєстрацiї речових прав на нерухоме майно.

Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської області

Переглядів: 248 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0