Понеділок, 22.07.2019
ВАЛКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Корисні посилання
Погода у Валках


Валки
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Жовтень » 8 » Валківський район електричних мереж інформує..
17:39
Валківський район електричних мереж інформує..
ОХОРОНА ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ — ЗАПОРУКА НАДІЙНОГО ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПОЖИВАЧІВ
    У м. Харкові та Харківській області виявлена значна кількість порушень власниками або користувачами земельних ділянок охоронних зон електричних мереж, що безпосередньо впливає на надійність та якість електрозабезпечення споживачів.
   В АК "Харківобленерго” постійно проводиться уточнення переліку землевласників та землекористувачів, по території яких проходять лінії електропередачі, та визначаються об'єкти, що знаходяться у межах охоронних зон без наявності відповідних дозволів.
   Особливо слід відмітити, що при порушенні охоронних зон повітряних і кабельних ліній, розподільчих пунктів та трансформаторних підстанцій створюються неналежні умови їх експлуатації, наслідком яких можуть стати нещасні випадки з населенням від ураження електричним струмом, виникнення пожеж та аварій з непередбачуваними наслідками, стає неможливим проведення аварійно-відновлювальних робіт, планових ремонтів ліній електропередачі та підстанцій.
    З метою попередження нещасних випадків АК "Харківобленерго” звертається до землевласників та землекористувачів щодо необхідності очищення охоронних зон ліній електропередачі від скирт та матеріалів, що мають підвищену пожежну небезпеку, а також щодо недопущення випалювання стерні, сухостою та побутових відходів в охоронних зонах повітряних ліній та трансформаторних підстанцій всіх класів напруги.
    Для забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму "Правилами охорони електричних мереж”, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 року № 209 (далі-Правила), установлений ряд обов'язкових для виконання всіма особами положень та вимог.
    Згідно з п. 1 Правил "... електричними мережами, які підлягають охороні, вважаються трансформаторні підстанції, розподільчі пункти і пристрої, струмопроводи, повітряні лінії електропередач, підземні та підводні кабельні лінії електропередач та споруд, які до них належать”.
    Відповідно до п. 5 Правил уздовж повітряних ліній установлюється охоронна зона у вигляді земельної ділянки і повітряного простору по обидва боки від крайніх проводів для повітряних ліній напругою: до 1 кВ — 2 м, до 20 кВ — 10 м, 35 кВ - 15 м, 110 кВ — 20 м. 
   Для кабельних ліній електропередачі охоронна зона простягається на один метр по обидва боки від кожного кабелю. Для кабельних ліній електропередачі до 35 кВ, прокладених у містах під тротуарами, - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами від крайнього кабелю на відстань 1 метра. За периметром трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв охоронна зона простягається на відстань 3 м від огорожі або споруди.
    Відповідно до п. 8 Правил в охоронних зонах електричних мереж ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:
   - перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підмикання до електромереж;
    - влаштовувати будь-які звалища; складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;
   - розпалювати вогнища;
   -  саджати дерева та інші багаторічні насадження;
   - розташовувати автозаправні станції або інші сховища пально-мастильних матеріалів;
  - накидати на струмопровідні частини обєктів електромереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв та демонтувати їх елементи;
   -  влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту;
   -  проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей;
   - запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв; виконувати роботи з застосуванням ударних механізмів ближче 5 м до охоронної зони, скидати вантажі масою понад 5 тонн, скидати і зливати їдкі і ті речовини, що спричиняють корозію, пально-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній.
   Фахівці АК «Харківобленерго» нагадують, що перш ніж проводити будь-які дії поблизу енергетичних об’єктів, необхідно письмово звернутися до району електричних мереж (РЕМ) компанії, де Вам нададуть всю необхідну інформацію та роз’яснення. При цьому зазначаємо, що п. 10 Правил передбачено відшкодування підприємствами, які виконують роботи в охоронних зонах, витрат енергокомпанії на оформлення допуску, проведення нагляду та інші додаткові витрати.
   Звертаємо Вашу увагу на те, що енергокомпанія має право (п. 12 Правил) проводити роботи з ліквідації аварій в електричних мережах будь-якої пори року і в будь-який час без погодження із землекористувачами, але з подальшим повідомленням про проведення таких робіт у десятиденний термін після їх початку.
   У разі виявлення обірваних або провислих проводів, пошкоджених опор або небезпеки їх падіння, пошкодження кабелів та інших об’єктів і елементів електричних мереж підприємства, установи, організації та громадяни повинні негайно повідомити про це енергокомпанію або місцеві органи виконавчої влади.
   Підрозділи, у віданні яких перебувають повітряні лінії електропередачі, що проходять через лісові масиви та інші зелені зони, повинні забезпечити пожежобезпечний стан просік для цих ліній.
   Водночас у разі самочинної посадки підприємствами або приватними особами дерев і інших багаторічних насаджень в охоронній зоні електричних мереж роботи з приведення до належного стану просік виконуються за рахунок цих підприємств та осіб.
     АК «Харківобленерго» наголошує, що лише за умови дотримання «Правил охорони електричних мереж» можна забезпечити нормальну експлуатацію енергооб’єктів та безперебійне електропостачання споживачів, а також уникнути випадків ураження електричним струмом населення.
Переглядів: 432 | Додав: валки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Краще переглядати за допомогою:
  
Валківська міська рада © 2019
Конструктор сайтів - uCoz